Aukcja 50 (49-50) / 47

USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 24-02-2012

niesygnowany medal dziesięciodukatowy bez daty upamiętniający zwycięstwo nad Turkami pod Chocimiem, Aw

Numer: 47
Opis: Jan III Sobieski. niesygnowany medal dziesięciodukatowy bez daty upamiętniający zwycięstwo nad Turkami pod Chocimiem, Aw; Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOANNES III D G REX POL M D LIT RUSS PRUS &C, Rw: Obóz turecki szturmowany przez wojska polsko-litewskie, z lewej Chocim, za rzeka widok twierdzy kamienieckiej, złoto 44 mm, 34.58 g, lekko uszkodzone obrzeże, na którym wydrapane grafitti (XIIII). Medal upamiętniający Wiktorię Chocimską w 1673 roku lecz wybity najwcześniej w 1676 r., po koronacji. Racz. 187, H-Cz. -
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 24-02-2012
Cena szacunkowa: 150 000 zł
Cena wywoławcza: 120 000 zł
Cena wylicytowana: 190 000 zł
Ilość odsłon: 3227