Aukcja 50 (49-50) / 13

USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 24-02-2012

denar, ok. 1325-1333. Av. Hełm z pióropuszem z orlego skrzydła, +N°REGIS°P (litera P uszkodzona na stemplu). Rv. Orzeł, +POLONIE, srebro 0.26 g, Paszkiewicz, Mennictwo Władysława Łokietka, typ 3

Numer: 13
Opis: Krakowskie, Władysław Łokietek. denar, ok. 1325-1333. Av. Hełm z pióropuszem z orlego skrzydła, +N°REGIS°P (litera P uszkodzona na stemplu). Rv. Orzeł, +POLONIE, srebro 0.26 g, Paszkiewicz, Mennictwo Władysława Łokietka, typ 3; Kop. 317; Gum. Handbuch 343; Gum. Podręcznik 459, tak długi napis awersu dotąd nienotowany, bardzo wyraźnie wybity i pięknie zachowany, bardzo wyraźny i niemalże cały widoczny napis otokowy, niespotykany w tym stanie zachowania, patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 24-02-2012
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Cena wywoławcza: 3 200 zł
Cena wylicytowana: 13 000 zł
Ilość odsłon: 2791