Aukcja nr 44

USD/PLN: 2.860 | EUR/PLN: 3.920 | data: 13-11-2010
Jesteś w: A44  MEDALE
1117 POLSKA
Zerboni di Sposetti - prezes Rejencji Pruskiej w Wielkim Księstwie Poznańskim, medal autorstwa Iachtmanna, 1825 r., Aw: Popiersie w lewo, poniżej sygn. IACHTMANN.F., ..
350 zł
1118 POLSKA
Aleksander I medal 1826 r, Aw: Popiersie cara w prawo i napis, Rw: W wieńcu oliwnym napis DOBROCZYŃCĘ SWOIEGO OPŁAKUJĄCA POLSKA 1826, srebro 33.32 g, 41 mm, H-Cz. 360..
600 zł
760 zł
1119 POLSKA
Dudley C. Stuart- medal autorstwa A.Bovy’ego wybity w 1859 r. staraniem Komitetu Emigracyjnego dla uczczenia pamięci sir Dudleya C. Stuarta wiernego przyjaciela Polsk..
1 500 zł
4 600 zł
1120 POLSKA
medalik okrągły z uszkiem sygnowany W. GŁOWACKY wybity w 1885 na pamiątkę tysiąclecia śmierci św. Metodego, Aw: Święci Cyryl i Metody, napis wokoło, Rw: Trzy chorągwi..
250 zł
320 zł
1121 POLSKA
medal z Wystawy Rolniczo-Przemysłowej w Warszawie 1885 r., autorstwa F.Witkowskiego, Aw: Kowal i wieśniaczka na tle narzędzi pracy, w otoku napis PAMIĄTKA Z WYSTAWY R..
200 zł
300 zł
1122 POLSKA
medal sygnowany F. Wojtych Kraków wybity w 1890 roku upamiętniający przeniesienie zwłok Adama Mickiewicza na Wawel, Aw: Popiersie trzy czwarte w lewo, napis wokoło, R..
150 zł
210 zł
1123 POLSKA
medal niesygnowany wybity w 1890 roku upamiętniający przeniesienie zwłok Adama Mickiewicza z Francji na Wawel, Aw: Głowa poety w lewo poniżej gałązki oliwne, powyżej ..
150 zł
210 zł
1124 POLSKA
Tadeusz Kościuszko, medal na 100- Rocznicę Powstania Kościuszkowskiego autorstwa Wiesława Zarzyckiego, wykonany w zakładach Gerlacha w 1894 r, Aw: Popiersie Kościuszk..
200 zł
320 zł
1125 POLSKA
Powszechna Wystawa Krajowa we Lwowie 1894, Aw: Postacie wieśniaków w strojach ludowych ze zniczem dłoniach, wokół nich narzędzia i napis polski w otoku, Rw: Pawilon w..
200 zł
600 zł
1126 POLSKA
medalik z uszkiem - Rzeź na Placu Teatralnym, niesygnowany, wybity w 1905 r., srebro 7.77 g, 28 mm, Strzałkowski 55, bardzo ładny, patyna
250 zł
380 zł
1127 POLSKA
medalik autorstwa Stanisława Witkowskiego wybity z okazji 125 rocznicy Konstytucji 3 MAJA- 1916 r., Aw: Herb Rzeczypospolitej i napis WARSZAWA 1916 ROKU, Rw: W wieńcu..
250 zł
320 zł
1128 POLSKA
medal autorstwa Stefana Rufina Koźbielewskiego 10 Rocznica Cudu nad Wisłą 1930 r., Aw: Popiersie papieża Piusa XI w lewo i napis w otoku OJCIEC ŚW. PIUS XI 1920 R. NI..
250 zł
620 zł
1129 POLSKA
jednostronny medal sygnowany J. PRINZ -Kościół Automobilistów na Obidowej wybity ok. 1930 r., brąz srebrzony 50 mm, patyna
300 zł
240 zł
1130 POLSKA
Mikołaj Kopernik, medal autorstwa Wojciecha Jastrzębowskiego wybity w 1943 r. przez Polski Uniwersytet na Obczyźnie, Aw: Scena z obrazu J. Matejki - siedząca postać a..
500 zł
800 zł
1131 POLSKA
medal z królewskiej serii wydanej przez PTAiN -1977 r., wybity w Mennicy Warszawskiej w/g projektu W.Korskiego - Kazimierz Wielki, (numer 5), srebro 158.89 g, 70 mm, ..
600 zł
480 zł
1132 POLSKA
medal z królewskiej serii wydanej przez PTAiN -1978 r., wybity w Mennicy Warszawskiej w/g projektu W.Korskiego - Mieszko I, (numer 0), srebro 154,69 g, 70 mm, MMW 546..
750 zł
750 zł
1133 POLSKA
medal z królewskiej serii wydanej przez PTAiN -1982 r., wybity w Mennicy Warszawskiej w/g projektu W.Korskiego - Henryk III Walezy, (numer 11 A), srebro oksydowane 15..
600 zł
620 zł
1134 POLSKA
medal z królewskiej serii wydanej przez PTAiN -1982 r., wybity w Mennicy Warszawskiej w/g projektu W.Korskiego - August III (numer 20), srebro oksydowane 146.56 g, 70..
600 zł
620 zł
1135 POLSKA
medal z królewskiej serii wydanej przez PTAiN -1985 r., wybity w Mennicy Warszawskiej w/g projektu W.Korskiego - Władysław Laskonogi, (numer 38 ‘), srebro oksydowane ..
600 zł
620 zł
1136 POLSKA
medal autorski Witolda Korskiego na Zesłanie Ducha Świętego, Aw: Gołąbek z wieńcem w dziobie, wokoło promieniście głowy 12 świętych w aureolach, Rw: Napis poziomy w c..
300 zł
240 zł