Aukcja nr 41
USD/PLN: 2.750 | EUR/PLN: 4.090 | data: 14-11-2009
1039 | POLSKA Juliusz Słowacki - medal projektu Tadeusz Breyera wybity z okazji powrotu prochów poety do Warszawy 1927 r, Aw: Głowa w lewo i napis CAŁY SIĘ STAŁEM OJCZYZNĄ, Rw: Sak.. |
II+ EF+ |
200 zł 320 zł
1040 | POLSKA medal autorstwa P. Wojtowicza z okazji 60 Rocznicy Założenia Towarzystwa Aptekarskiego we Lwowie 1928 r, Aw: Widok miasta, poniżej sześć postaci i napis w poziomie, w.. |
II+ EF+ |
400 zł 600 zł
1041 | POLSKA medal na X-lecie odzyskania wolności autorstwa T. Breyera 1928 r, Aw: Orzeł z cyfrą X na piersi i napis, Rw: Polonia z kagankiem w dłoni odrzuca miecz, Strzałkowski 5.. |
500 zł 1 300 zł
1042 | POLSKA Oswald Balzer - medal autorstwa P. Wojtowicza i R. Mękickiego 1928 r, Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku OSWALD BALZER, poniżej sygn. i data, Rw: Napis poziomy WIEL.. |
750 zł 960 zł
1043 | POLSKA Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu 1929 r - medal autorstwa S.R. Koźbielewskiego, Aw: Kompozycja z symboli Przemysłu i Rolnictwa, na górze Orzeł państwowy i napis,.. |
600 zł 960 zł
1044 | POLSKA medal projektu Henryka Giedroycia na 350-lecie Uniwersytetu Wileńskiego 1929 r, Aw: Popiersia Stefana Batorego i Józefa Piłsudskiego w prawo, w otoku napis, Rw: Fron.. |
200 zł 400 zł
1045 | POLSKA Gustaw Soubise-Bisier - medal projektu J. Aumillera 1929 r, Aw: Popiersie na wprost, w otoku napis, Rw: Poziomy napis 1849-1929 / NESTOROWI / NVMIZMATYKÓW / POLSKICH .. |
II+ EF+ |
200 zł 260 zł
1046 | POLSKA Setna Rocznicę Powstania Listopadowego - medal projektu St. Repety 1930 r, Aw: W ośmiokącie poziomy napis, na dole z prawej sygn. Wabia Wabiński, Rw: Postacie dwóch ż.. |
200 zł 190 zł
1047 | POLSKA Józef Piłsudski - medal projektu J. Aumillera z okazji 10 rocznicy \Wojny 1920 roku\" 1930 r |
600 zł 1 500 zł
1048 | POLSKA Franciszek Prus Biesiadecki - medal projektu Piotra Wojtowicza 1931 r, Aw: Popiersie w lewo i napis otoku, poniżej sygn, Rw: Poziomy napis ZASŁVŻONEMV / OBYWATELOWI /.. |
II+ EF+ |
250 zł 440 zł
1049 | POLSKA Kazimierz Żórawski - medal projektu J. Aumillera 1931 r, Aw: Głowa w lewo, w otoku napis KAZIMIERZ ŻORAWSKI PREZES T. N. W., Rw: Widok Pałacu Staszica w Warszawie i n.. |
II+ EF+ |
250 zł 480 zł
1050 | POLSKA Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej - medal Rocznicowy 1932 r , Aw: W wewnętrznym pierścieniu ojcowie paulini z obrazem, w otoku napis NA PAMIĄTKĘ 550-TEJ ROCZNICY ZŁ.. |
I UNC |
400 zł 1 100 zł
1051 | POLSKA Wodowania statku M/S Piłsudski - medal autorstwa W. Jastrzębskiego i A. Kenara 1934 r, Aw: Statek, powyżej godło Polski, poniżej napis M/S PIŁSUDSKI 19.XII 1934, w ot.. |
600 zł 2 800 zł
1052 | POLSKA Zawody Gordon Bennetta w Warszawie - medal projektu St. Repety 1934 r, Aw: Stylizowana sylwetka klęczącej kobiety, w polu data i napis na dole, Rw: Znak Aeroklubu War.. |
I- UNC- |
250 zł 1 150 zł
1053 | POLSKA Zawody Challenge w Warszawie - medal projektu St. Repety 1934 r, Aw: Stylizowana sylwetka Ikara, w otoku napis CHALLENGE / DE TOURISME INTERNATIONAL 1934, Rw: Znak ae.. |
II+ EF+ |
300 zł 800 zł
1054 | POLSKA Warsztaty R.W.D. - medal projektu Olgi Niewskiej 1934 r, Aw: Samolot wznoszący się nad budynkami, napis otoku R.W.D. WARSZTATY, Rw: W obwódce z samolotów i orłów prz.. |
400 zł 1 000 zł
1055 | POLSKA Maria Skłodowska-Curie - medal projektu J. Aumillera 1934 r, Aw: Popiersie na wprost, w otoku napis, Rw: Poziomy napis PAMIĘCI SWEGO CZŁONKA HONOROWEGO TOWARZYSTWO NA.. |
150 zł 240 zł
1056 | POLSKA Pierwsza Podróż statku M/S Piłsudski - Medal niesygnowany 1935 r, Aw: Statek płynący na wprost, z lewej napis M/S PIŁSUDSKI, Rw: Mapa Europy z linią łączącą stocznię .. |
I- UNC- |
125 zł 340 zł
1057 | POLSKA stempel stolny do wybijania rewersu medalu M/S Piłsudski - Pierwsza Podróż 15 IX-24 IX, 29 IX-8 X 1935, Strzałkowski 766, stal średnicy 72,5 mm, wysokość 51 mm |
500 zł 650 zł
1058 | POLSKA Zawody Gordon-Bennetta w Warszawie - medal projektu St. Repety 1935 r, Aw: Stylizowana postać uskrzydlonej kobiety z uniesionymi ramionami uwalniająca balon, w polu n.. |
I- UNC- |
300 zł 850 zł