Aukcja nr 35
USD/PLN: 2.840 | EUR/PLN: 3.790 | data: 02-12-2006
876 | POLSKA medal na 100-lecie Konstytucji 3 Maja- autorstwa L.Ch.Lauera z Norymbergi 1891 r, Aw: W wieńcu napis w czterech wierszach i napis w otoku, Rw: Tarcza herbowa polsko-l.. |
I- UNC- |
1 250 zł 2 300 zł
877 | POLSKA medalik religijny z uszkiem, Aw: Stojąca Matka Boska, w otoku napis O MARYO BEZ GRZECHU POCZĘTA, MÓDL SIĘ ZA NAMI, Rw: Postać świętego i napis ŚW. ALOJZY MÓDL SIĘ ZA .. |
I- UNC- |
200 zł 500 zł
878 | POLSKA Eliza Orzeszkowa - medal autorstwa J. Raszki wybity z okazji 40-lecia pracy literackiej pisarki 1906 r., Aw: Głowa w prawo i napis w otoku, na szyi sygnatura, Rw: Skr.. |
II+ EF+ |
150 zł 120 zł
879 | POLSKA medal - ustąpienie S.Tarnowskiego z katedry Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorstwa Konstantego Laszczki, Aw: Głowa w lewo w otoku napis STANISLAO COM DE TARNOW UNIV... |
I UNC |
12 500 zł 19 000 zł
880 | POLSKA medal poświęcony Józefowi Hallerowi, autorstwa A. Madeyskiego, Paryż, 1919 r, Aw: Popiersie w prawo nad głową napis JENERAŁ JÓZEF HALLER, poniżej sygnatura, Rw: Szere.. |
II+/I- EF+/UNC- |
150 zł 260 zł
881 | POLSKA Jacek Malczewski - medal autorstwa J. Raszki 1924 r, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku, Rw: Scena z obrazu artysty i napis poziomy W 70-ROCZNICĘ URODZIN, Strzałk... |
II- EF- |
200 zł 160 zł
882 | POLSKA Kongres Geograficzny w Warszawie - medal autorstwa Hanny Nałkowskiej-Bickowej 1934 r, Aw: Popiersie trzy czwarte w lewo i napis WACŁAW NAŁKOWSKI 1852-1911, Rw: Poziom.. |
II- EF- |
300 zł | |
883 | POLSKA medal na pamiątkę złotych godów małżeńskich autorstwa Józefa Aumillera 1937r., Aw: Popiersie prezydenta Mościckiego w lewo i napis w otoku, Rw: Napis w otoku i napis .. |
I UNC |
300 zł | |
884 | POLSKA \M/S PIŁSUDSKI\" - medal z pierwszych podróży statku |
I UNC |
100 zł 360 zł
885 | POLSKA Jan Paweł II - komplet medali z pierwszej pielgrzymki do Polski - autorstwa Stanisławy Wątróbskiej, Aw: Popiersie w lewo, w otoku napis OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II, Rw.. |
I UNC |
4 000 zł 3 600 zł
886 | POLSKA Jan Paweł II - komplet medali z piątego roku pontyfikatu - autorstwa Ernesta Guentera Hansinga, Aw: Papież trzymający pastorał, poniżej napis ANNO V, powyżej napis JO.. |
I UNC |
5 500 zł 4 600 zł
887 | POLSKA medal z wizyty Jana Pawła II w USA w 1987 roku, Aw: Papież trzymający pastorał na tle budynku Kongresu, w polu napisy, Rw: Mapa USA z oznaczonymi miastami na trasie p.. |
I UNC |
400 zł 920 zł
888 | POLSKA / PLAKIETY MENNICY PAŃSTWOWEJ zestaw plakiet Gabriel Narutowicz, Stanisław Wojciechowski, 1926, obie sygnowane J AVMILLER i Juliusz Słowacki, 1929, sygnowana J AVMILLER, Strzałk. 1, 2 i 32, brąz 4.. |
I- UNC- |
200 zł 420 zł
889 | POLSKA / PLAKIETY MENNICY PAŃSTWOWEJ Ignacy Mościcki, plakieta sygnowana J. Aumiller, 1926 r, brąz 90 x 60 mm, Strzałk. 3 |
I- UNC- |
400 zł 560 zł
890 | POLSKA / PLAKIETY MENNICY PAŃSTWOWEJ Serce Chrystusa, plakieta niesygnowana, wykonana przez Stefana Rufina Kożbielewskiego, 1926 r, brąz 90 x 60 mm, Strzałk. 12, ładna patyna, rzadka |
450 zł 840 zł
891 | POLSKA / PLAKIETY MENNICY PAŃSTWOWEJ Święta Teresa, plakieta niesygnowana, wykonana przez Stefana Rufina Kożbielewskiego, brąz 40 x 27 mm, Strzałk. 15 |
I UNC |
100 zł 560 zł
892 | POLSKA / PLAKIETY MENNICY PAŃSTWOWEJ Kolumna Zygmunta III, plakieta niesygnowana, wykonana przez Stefana Rufina Kożbielewskiego, 1926 r, brąz 90 x 60 mm, Strzałk. 17, na odwrocie napis Czechosłowacja - P.. |
I- UNC- |
400 zł 680 zł
893 | POLSKA / PLAKIETY MENNICY PAŃSTWOWEJ zestaw plakiet Kolumna Zygmunta III i Katedra na Wawelu, obie niesygnowane, wykonane przez Stefana Rufina Kożbielewskiego, 1926 r, brąz 40 x 27 mm, Strzałk. 17 i 18, .. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
200 zł 280 zł
894 | POLSKA / PLAKIETY MENNICY PAŃSTWOWEJ Władysław Warneńczyk, dwustronna plakieta, sygnowana J Avmiller, 1927 r., brąz 90 x 60 mm, Strzałk. 23, wybita w nakładzie ponad 54 sztuk na zamówienie Towarzystwa P.. |
I- UNC- |
400 zł 3 000 zł
895 | POLSKA / PLAKIETY MENNICY PAŃSTWOWEJ Hoene-Wroński, plakieta sygnowana J AUMILLER 1928 r., brąz 90 x 60 mm, Strzałk. 24 |
I- UNC- |
400 zł 320 zł