Aukcja 31 / 1155

USD/PLN: 3.080 | EUR/PLN: 4.150 | data: 04-12-2004
Jesteś w: A31  MEDALE  NIDERLANDY

zaślubiny Wilhelma II Orańskiego z Marią Stuart- medal autorstwa Sebastiana Dadlera 1641 r., Aw: Młoda para podaje sobie dłonie, u góry Duch Święty i dwa putta z wieńcami, w tle krajobraz z pałacem, jeźdźcami i karetą, napisy w otoku, Rw: Wilhelm podaje Marii gałązkę oliwną, pod jego stopami leżąca Bellona, z tyłu Victoria i Abudantia i stosy uzbrojenia, sygn. SD na ostrzu włóczni, Forrer t.1 str. 496, medal nieopisany w katalogu Więcka, patrz również aukcja Künker 51 poz. 1625, patyna, ozdobny nacinany rant

Numer: 1155
Opis: NIDERLANDY. zaślubiny Wilhelma II Orańskiego z Marią Stuart- medal autorstwa Sebastiana Dadlera 1641 r., Aw: Młoda para podaje sobie dłonie, u góry Duch Święty i dwa putta z wieńcami, w tle krajobraz z pałacem, jeźdźcami i karetą, napisy w otoku, Rw: Wilhelm podaje Marii gałązkę oliwną, pod jego stopami leżąca Bellona, z tyłu Victoria i Abudantia i stosy uzbrojenia, sygn. SD na ostrzu włóczni, Forrer t.1 str. 496, medal nieopisany w katalogu Więcka, patrz również aukcja Künker 51 poz. 1625, patyna, ozdobny nacinany rant
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 04-12-2004
Cena szacunkowa: 5 000 zł
Cena wywoławcza: 4 000 zł
Cena wylicytowana: 4 600 zł
Ilość odsłon: 952