Aukcja nr 3
USD/PLN: 1.520 | EUR/PLN: 1.880 | data: 23-11-1992
555 | POLSKA medal CK. Galicyjskiego Towarzystwa Gospodarczego, dedykowany Jędrzejowi Zamojskiemu, 1850r., Aw: Popiersie Jędrzeja Zamojskiego w prawo, a wokół napis, sygn. pod pop.. |
I UNC |
120 zł 165 zł
556 | POLSKA medal pamiątkowy poświęcony ks. Leonowi Sapieże, 1858r., Aw: Popiersie w lewo, podwójny napis w otoku, sygn. pod popiersiem C. Radnitzky., Rw: Alegoryczna postać kobi.. |
I UNC |
120 zł 235 zł
557 | POLSKA medal poświęcony chemikowi profesorowi Ignacemu Fonbergowi, Aw: Głowa w lewo i napis, sygn. W. Kullrich F., Rw: Postać kobieca na tronie, wokół przybory laboratoryjne.. |
III VF |
50 zł 40 zł
558 | POLSKA medal pamiątkowy bez daty, Aw: Dwaj rolnicy na tle Krakowa, poniżej napis SZCZĘŚĆ BOŻE i sygn. C. Radnitzky, Rw: W wieńcu napis poziomy UMIEJĘTNEJ I WYTRWAŁEJ PRACY, .. |
80 zł 72 zł
559 | POLSKA owalny medalik na pamiątkę odszukania szczątków synów Jana III Sobieskiego, 1862, Aw: Matka Boska w obłokach, niżej dwie klęczące postacie i napis, Rw: Napis poziomy .. |
III- VF- |
25 zł | |
560 | POLSKA medal z zawieszką poświęcony Franciszkowi Józefowi I za zasługi dla Polaków w zaborze austriackim, Aw: Portret cesarza w lewo i napis, sygn. M. Kurnatowski, Rw: Napis.. |
I UNC |
15 zł 12 zł
561 | POLSKA medal pamiątkowy na setną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 1891r., Aw: Tarcza herbowa polsko-litewska pod koroną i wokół napis, Rw: Tarcza herbowa polska na tl.. |
I UNC |
20 zł 22 zł
562 | POLSKA medal nagrodowy wystawy jubileuszowej w Cieszynie 1893r., Aw: Tarcza herbowa Księstwa Cieszyńskiego i napis, Rw: Płody rolne i narzędzia pracy rolników, wokół napis i.. |
I UNC |
100 zł 180 zł
563 | POLSKA jednostronny pamiątkowy medalik na rocznicę stracenia członków Rządu Narodowego 1916r. Na tle krzyża tabliczka z napisem: PAMIĘCI STRACENIA CZŁONKÓW RZĄDU NARODOWEGO .. |
20 zł 30 zł
564 | POLSKA jednostronna plakietka z okazji rocznicy stracenia członków Rządu Narodowego 1916r. Mogiła po bokach daty 1864 5/8 1916 i napis: CIENIOM CZŁONKÓW RZĄDU NARODOWEGO W C.. |
I UNC |
20 zł 16 zł
565 | POLSKA medal na zmiany terytorialne granic polskich 1919r, Aw: Husarz walczący ze smokami i napis, Rw: Podobizna obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej i napis, u dołu sygn. LE.. |
40 zł 50 zł
566 | POLSKA medal pamiątkowy z zawieszką, Aw: Orzeł w koronie i napis, Rw: Poziomy napis: 3 Maj 1925r, grawerowany numer 405, srebro, 12,6g 30 mm. |
40 zł | |
567 | POLSKA krzyż orderu Polonia Restituta, wzór 1921r., III klasy ze wstęgą, brąz i emalia 58 x 58 mm. |
80 zł 100 zł