Aukcja nr 21

USD/PLN: 4.440 | EUR/PLN: 4.216 | data: 03-06-2000
Jesteś w: A21  ŚREDNIOWIECZE  NIEMCY
brakteat, mennica Köthen; Książe z krzyżem i berłem siedzący na murze pomiędzy dwoma wieżami, Berg..
65 NIEMCY / Anhalt i Górna Saksonia
brakteat, mennica Köthen; Książe z krzyżem i berłem siedzący na murze pomiędzy dwoma wieżami, Berger 1795, 0.40 g, 20 mm, ciemna patyna
275 zł
220 zł
biskup Udalschalk 1184-1202, brakteat: Głowa biskupa z gwiazdkami w środku, pomiędzy nimi lilie, B..
66 NIEMCY / Augsburg
biskup Udalschalk 1184-1202, brakteat: Głowa biskupa z gwiazdkami w środku, pomiędzy nimi lilie, Berger 2633, 0.74 g, patyna
500 zł
biskup Hartmann II 1250-1286, brakteat: Postać siedzącego na wprost biskupa z krzyżem i pastorałem..
67 NIEMCY / Augsburg
biskup Hartmann II 1250-1286, brakteat: Postać siedzącego na wprost biskupa z krzyżem i pastorałem, Berger 2644, 0.44 g, 22 mm, ciemna patyna
650 zł
520 zł
Otto II 1184-1205, brakteat; Margrabia stojący na wprost z mieczem i sztandarem, po bokach dwie wi..
68 NIEMCY / Brandenburgia
Otto II 1184-1205, brakteat; Margrabia stojący na wprost z mieczem i sztandarem, po bokach dwie wieże Bonhoff 811, 0.92 g, 21 mm
500 zł
400 zł
Otto II 1184-1205, brakteat; Margrabia stojący na wprost z mieczem i sztandarem; po bokach dwie wi..
69 NIEMCY / Brandenburgia
Otto II 1184-1205, brakteat; Margrabia stojący na wprost z mieczem i sztandarem; po bokach dwie wieże Bonhoff 811, 0.94 g, 22 mm
450 zł
brakteat koniec XIII w.; Półpostać władcy na wprost w kolczudze i hełmie, w prawej ręce miecz zwró..
70 NIEMCY / Brandenburgia
brakteat koniec XIII w.; Półpostać władcy na wprost w kolczudze i hełmie, w prawej ręce miecz zwrócony do góry, w lewej proporzec; u dołu arkada, Slg. Bahrfeldt 1206,..
500 zł
520 zł
Heinrich von Harburg 1142-1153, brakteat; Popiersie św. Marcina w mitrze trzymającego pastorał i k..
71 NIEMCY / Erfurt-Biskupstwo
Heinrich von Harburg 1142-1153, brakteat; Popiersie św. Marcina w mitrze trzymającego pastorał i krzyż, poniżej arkada a w niej biskup z wyciągniętymi rękoma, napis w..
1 250 zł
1 550 zł
Berthold II/III/ lub IV 1261-1286, brakteat; Popiersie opata na wprost trzymającego w dłoniach pas..
72 NIEMCY / Fulda- Opactwo
Berthold II/III/ lub IV 1261-1286, brakteat; Popiersie opata na wprost trzymającego w dłoniach pastorał i księ- gę, Berger 2302, 0.62 g
450 zł
73 NIEMCY / Halberstadt
brakteat XII w.; Święty Stefan stojący na wprost z księgą i manipularzem, wokół napis...STEPHANVS... wewnętrzna promienista otoczka, Berger 1312, Bonhoff 469, 0.90 g
900 zł
960 zł
brakteat przełom XII/XIII wiek; Popiersie św. Maurycego na wprost, nad nim wsparta na dwóch kolumn..
74 NIEMCY / Magdeburg-Biskupstwo
brakteat przełom XII/XIII wiek; Popiersie św. Maurycego na wprost, nad nim wsparta na dwóch kolumnach arkada z trzema kopulastymi wieżami, Bahrfeldt-Zeitschrift für N..
800 zł
640 zł
brakteat 1200-1210; Święty Maurycy w zbroi z podniesionym do góry mieczem i chorągwią i napis w ot..
75 NIEMCY / Magdeburg-Biskupstwo
brakteat 1200-1210; Święty Maurycy w zbroi z podniesionym do góry mieczem i chorągwią i napis w otoku, MAVRICIVS DVX, 0.84 g, 24 mm
500 zł
400 zł
brakteat, II połowa XIII w.,; Popiersie św. Maurycego w hełmie i płaszczu pomiędzy dwoma wieżami, ..
76 NIEMCY / Magdeburg-Biskupstwo
brakteat, II połowa XIII w.,; Popiersie św. Maurycego w hełmie i płaszczu pomiędzy dwoma wieżami, niżej trzyczęściowa arkada, pod nią wieża i napis w otoku S.MAVR-RIC..
400 zł
320 zł
brakteat 1240 r.; Popiersie biskupa z pastorałem i krzyżem, wyżej potrójny łuk a na nim trzy wieże..
77 NIEMCY / Magdeburg-Miasto
brakteat 1240 r.; Popiersie biskupa z pastorałem i krzyżem, wyżej potrójny łuk a na nim trzy wieże, Berger 1628 (podobny), 0.59 g, 22 mm, ciemna patyna
500 zł
400 zł
Otto Bogaty 1156-1190, brakteat; Popiersie księcia w płaszczu i hełmie, z lewej miecz wzniesiony d..
78 NIEMCY / Miśnia
Otto Bogaty 1156-1190, brakteat; Popiersie księcia w płaszczu i hełmie, z lewej miecz wzniesiony do góry, z prawej krzyż, nad całością trójłuk, Slg Friedensburg 1639,..
500 zł
400 zł
79 NIEMCY / Miśnia
500 zł
400 zł
biskup Udo 1161-1186 lub Berthold II 1186-1200, brakteat- naśladownictwo monety hamburskiej; Na tr..
80 NIEMCY / Naumburg- Biskupstwo
biskup Udo 1161-1186 lub Berthold II 1186-1200, brakteat- naśladownictwo monety hamburskiej; Na tronie biskup w paliuszu, w prawej dłoni pastorał w lewej krzyż, Suhle..
500 zł
820 zł
cesarz Henryk III 1039-1056, denar, Aw: Popiersie cesarza na wprost i napis w otoku, Rw: Łódź z na.. cesarz Henryk III 1039-1056, denar, Aw: Popiersie cesarza na wprost i napis w otoku, Rw: Łódź z na..
81 NIEMCY / Speyer
cesarz Henryk III 1039-1056, denar, Aw: Popiersie cesarza na wprost i napis w otoku, Rw: Łódź z nadbudów- ką i napis w otoku N...VIT, Ehrend 2/19b, Dbg 830 (podobny),..
II/III
EF/VF
400 zł
330 zł