Aukcja nr 21
USD/PLN: 4.440 | EUR/PLN: 4.216 | data: 03-06-2000
65 | NIEMCY / Anhalt i Górna Saksonia brakteat, mennica Köthen; Książe z krzyżem i berłem siedzący na murze pomiędzy dwoma wieżami, Berger 1795, 0.40 g, 20 mm, ciemna patyna |
275 zł 220 zł
66 | NIEMCY / Augsburg biskup Udalschalk 1184-1202, brakteat: Głowa biskupa z gwiazdkami w środku, pomiędzy nimi lilie, Berger 2633, 0.74 g, patyna |
III VF |
500 zł | |
67 | NIEMCY / Augsburg biskup Hartmann II 1250-1286, brakteat: Postać siedzącego na wprost biskupa z krzyżem i pastorałem, Berger 2644, 0.44 g, 22 mm, ciemna patyna |
650 zł 520 zł
68 | NIEMCY / Brandenburgia Otto II 1184-1205, brakteat; Margrabia stojący na wprost z mieczem i sztandarem, po bokach dwie wieże Bonhoff 811, 0.92 g, 21 mm |
II- EF- |
500 zł 400 zł
69 | NIEMCY / Brandenburgia Otto II 1184-1205, brakteat; Margrabia stojący na wprost z mieczem i sztandarem; po bokach dwie wieże Bonhoff 811, 0.94 g, 22 mm |
450 zł | |
70 | NIEMCY / Brandenburgia brakteat koniec XIII w.; Półpostać władcy na wprost w kolczudze i hełmie, w prawej ręce miecz zwrócony do góry, w lewej proporzec; u dołu arkada, Slg. Bahrfeldt 1206,.. |
III VF |
500 zł 520 zł
71 | NIEMCY / Erfurt-Biskupstwo Heinrich von Harburg 1142-1153, brakteat; Popiersie św. Marcina w mitrze trzymającego pastorał i krzyż, poniżej arkada a w niej biskup z wyciągniętymi rękoma, napis w.. |
1 250 zł 1 550 zł
72 | NIEMCY / Fulda- Opactwo Berthold II/III/ lub IV 1261-1286, brakteat; Popiersie opata na wprost trzymającego w dłoniach pastorał i księ- gę, Berger 2302, 0.62 g |
450 zł | |
73 | NIEMCY / Halberstadt brakteat XII w.; Święty Stefan stojący na wprost z księgą i manipularzem, wokół napis...STEPHANVS... wewnętrzna promienista otoczka, Berger 1312, Bonhoff 469, 0.90 g |
900 zł 960 zł
74 | NIEMCY / Magdeburg-Biskupstwo brakteat przełom XII/XIII wiek; Popiersie św. Maurycego na wprost, nad nim wsparta na dwóch kolumnach arkada z trzema kopulastymi wieżami, Bahrfeldt-Zeitschrift für N.. |
III VF |
800 zł 640 zł
75 | NIEMCY / Magdeburg-Biskupstwo brakteat 1200-1210; Święty Maurycy w zbroi z podniesionym do góry mieczem i chorągwią i napis w otoku, MAVRICIVS DVX, 0.84 g, 24 mm |
III VF |
500 zł 400 zł
76 | NIEMCY / Magdeburg-Biskupstwo brakteat, II połowa XIII w.,; Popiersie św. Maurycego w hełmie i płaszczu pomiędzy dwoma wieżami, niżej trzyczęściowa arkada, pod nią wieża i napis w otoku S.MAVR-RIC.. |
III VF |
400 zł 320 zł
77 | NIEMCY / Magdeburg-Miasto brakteat 1240 r.; Popiersie biskupa z pastorałem i krzyżem, wyżej potrójny łuk a na nim trzy wieże, Berger 1628 (podobny), 0.59 g, 22 mm, ciemna patyna |
500 zł 400 zł
78 | NIEMCY / Miśnia Otto Bogaty 1156-1190, brakteat; Popiersie księcia w płaszczu i hełmie, z lewej miecz wzniesiony do góry, z prawej krzyż, nad całością trójłuk, Slg Friedensburg 1639,.. |
III VF |
500 zł 400 zł
79 | NIEMCY / Miśnia Otto Bogaty 1156-1190, brakteat; Popiersie księcia w płaszczu i hełmie, z lewej miecz wzniesiony do góry, z prawej krzyż, nad całością trójłuk, Slg Friedensburg 1639,.. |
III VF |
500 zł 400 zł
80 | NIEMCY / Naumburg- Biskupstwo biskup Udo 1161-1186 lub Berthold II 1186-1200, brakteat- naśladownictwo monety hamburskiej; Na tronie biskup w paliuszu, w prawej dłoni pastorał w lewej krzyż, Suhle.. |
III VF |
500 zł 820 zł
81 | NIEMCY / Speyer cesarz Henryk III 1039-1056, denar, Aw: Popiersie cesarza na wprost i napis w otoku, Rw: Łódź z nadbudów- ką i napis w otoku N...VIT, Ehrend 2/19b, Dbg 830 (podobny),.. |
II/III EF/VF |
400 zł 330 zł