Aukcja nr 18

USD/PLN: 3.880 | EUR/PLN: 4.009 | data: 19-06-1999
515 Rzeczpospolita Polska 1918-1939
2 złote 1925, Londyn, kropka po dacie
150 zł
210 zł
516 Rzeczpospolita Polska 1918-1939
zestaw dwuzłotówek z mennicy warszawskiej, 1932, 1933 i 1934 Głowa kobiety, 1934 Piłsudski, razem 4 sztuki
125 zł
200 zł
517 Rzeczpospolita Polska 1918-1939
2 złote 1936, Warszawa, Piłsudski, rzadkie
450 zł
760 zł
518 Rzeczpospolita Polska 1918-1939
1 złoty 1925, Londyn
100 zł
160 zł
519 Rzeczpospolita Polska 1918-1939
10 groszy 1923, Warszawa, nikiel, moneta wybita stemplem obróconym o 180o, duża ciekawostka numizmatyczna
50 zł
240 zł
520 Rzeczpospolita Polska 1918-1939
2 grosze 1923, Warszawa, mosiądz, wyjątkowo piękny stan zachowania
70 zł
18 zł
521 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
10 złotych 1925, Dwie głowy, Parchimowicz P-150 b, wybito 50 sztuk, srebro, 4,17 g., ładnie zachowany egzemplarz, patyna
5 000 zł
5 700 zł
522 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
10 złotych 1925, Dwie głowy, Parchimowicz P-150 a, wybito 100 sztuk, brąz, 3,46 g., ładnie zachowany egzemplarz
1 400 zł
2 100 zł
523 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
10 złotych 1934, Józef Piłsudski, klipa, Parchimowicz P-159, wybito 300 sztuk, srebro, 38,24 g., piękna stara patyna
4 200 zł
4 550 zł
524 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1925, Konstytucja 81 perełek, Parchimowicz 113 b, wybito 1.000 sztuk, srebro, 25,04 g., stara patyna
3 500 zł
5 300 zł
525 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1934, Piłsudski, Orzeł Strzelecki, na rewersie napis PRÓBA, Parchimowicz P-146 a, wybito 100 sztuk, srebro, 10,96 g., ładny egzemplarz
2 500 zł
2 850 zł
526 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1934, Piłsudski, Orzeł Strzelecki, na rewersie napis PRÓBA, Parchim, P-146 c, wybito 100 sztuk, brąz, 9,75 g., ładny egzemplarz
2 500 zł
3 500 zł
527 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
2 złote 1933, Głowa kobiety, na rewersie napis PRÓBA, Parchimowicz P-137 a, wybito 110 sztuk, srebro, 4,49 g.
2 500 zł
2 550 zł
528 Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
1 złoty 1928, znak mennicy warszawskiej na rewersie po wyrazie ZŁOTY, Parchimowicz P-127 b, wybito 105 sztuk, brąz, 6,97 g., patyna
2 000 zł
2 800 zł