Aukcja nr 18
USD/PLN: 3.880 | EUR/PLN: 4.009 | data: 19-06-1999
515 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 2 złote 1925, Londyn, kropka po dacie |
I UNC |
150 zł 210 zł
516 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 zestaw dwuzłotówek z mennicy warszawskiej, 1932, 1933 i 1934 Głowa kobiety, 1934 Piłsudski, razem 4 sztuki |
I UNC |
125 zł 200 zł
517 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 2 złote 1936, Warszawa, Piłsudski, rzadkie |
I- UNC- |
450 zł 760 zł
518 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 1 złoty 1925, Londyn |
I UNC |
100 zł 160 zł
519 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 10 groszy 1923, Warszawa, nikiel, moneta wybita stemplem obróconym o 180o, duża ciekawostka numizmatyczna |
III VF |
50 zł 240 zł
520 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 2 grosze 1923, Warszawa, mosiądz, wyjątkowo piękny stan zachowania |
I UNC |
70 zł 18 zł
521 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1925, Dwie głowy, Parchimowicz P-150 b, wybito 50 sztuk, srebro, 4,17 g., ładnie zachowany egzemplarz, patyna |
I UNC |
5 000 zł 5 700 zł
522 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1925, Dwie głowy, Parchimowicz P-150 a, wybito 100 sztuk, brąz, 3,46 g., ładnie zachowany egzemplarz |
I UNC |
1 400 zł 2 100 zł
523 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Józef Piłsudski, klipa, Parchimowicz P-159, wybito 300 sztuk, srebro, 38,24 g., piękna stara patyna |
I UNC |
4 200 zł 4 550 zł
524 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja 81 perełek, Parchimowicz 113 b, wybito 1.000 sztuk, srebro, 25,04 g., stara patyna |
I- UNC- |
3 500 zł 5 300 zł
525 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1934, Piłsudski, Orzeł Strzelecki, na rewersie napis PRÓBA, Parchimowicz P-146 a, wybito 100 sztuk, srebro, 10,96 g., ładny egzemplarz |
I UNC |
2 500 zł 2 850 zł
526 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1934, Piłsudski, Orzeł Strzelecki, na rewersie napis PRÓBA, Parchim, P-146 c, wybito 100 sztuk, brąz, 9,75 g., ładny egzemplarz |
I UNC |
2 500 zł 3 500 zł
527 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 2 złote 1933, Głowa kobiety, na rewersie napis PRÓBA, Parchimowicz P-137 a, wybito 110 sztuk, srebro, 4,49 g. |
I UNC |
2 500 zł 2 550 zł
528 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 1 złoty 1928, znak mennicy warszawskiej na rewersie po wyrazie ZŁOTY, Parchimowicz P-127 b, wybito 105 sztuk, brąz, 6,97 g., patyna |
I- UNC- |
2 000 zł 2 800 zł