Rosja, Order Lenina (najwyższe odznaczenie państwowe ZSRR), ok. 1971-1991

Cena wylicytowana: 6 800 zł
Aukcja zakończyła się 23-04-2020 20:17:40
300061
Opis: Rosja - ZSRS 1922-1991, Order Lenina (najwyższe odznaczenie państwowe ZSRR), ok. 1971-1991, Wstęga z kłosów zboża, z lewej strony pięcioramienna gwiazda, u góry płachta proporca, na którym ЛЕНИН, na dole skrzyżowane sierp i młot, w medalionie portret Władimira Lenina w lewo, na stronie odwrotnej sygnatura МОНЕТНЫЙ ДВОР i numer 412525, mocowane na wstążkę. W stworzeniu odznaczenia brali udział malarz Iwan Dubasow i rzeźbiarz Iwan Szadr. Za wzór płaskorzeźby na orderze posłużyła fotografia Lenina wykonana podczas III Kongresu Kominternu w 1921 roku.
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: złoto, platyna, emalia 38 x 41.1 mm, 45.42 g
Literatura: Barac 966, Sańko s. 81 (wariant 5)

Cena końcowa: 6 800 zł
Cena wywoławcza: 4 200 zł
Cena szacunkowa: 7 000 zł
Ilość odsłon: 2440

1)  6 800 zł
2)  6 600 zł
3)  6 200 zł