Polska, medal Bohaterskiej Polsce

Cena wylicytowana: 540 zł
Aukcja zakończyła się 23-04-2020 21:44:00
300063
Opis: Polska - Polska pod zaborami 1795-1918, medal Bohaterskiej Polsce, medal autorstwa Jean Jacques Barre’a po 1831 r., wybity nakładem Komitetu Brukselskiego Bohaterskiej Polsce po Powstaniu Listopadowym; Aw: Personifikacja Polski (Polonia) trzymająca sztandar w stylu antycznym z napisem POLOGNE i Orłem Białym podtrzymywana przez personifikację Belgii w czapce frygijskiej, wokoło TU NE MOURRAS PAS, w odcinku M.DCCC.XXXI, po prawej sygnatura BARRE FECIT; Rw: Pod gwiazdami ułożonymi w wieniec A L’ HÉROÏQUE POLOGNE, u dołu gałązki - laurowa i palmowa oraz herb Belgii - lew
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: miedź 51.4 mm, 58.02 g, miejscowa patyna, bardzo ładny
Literatura: H-Cz. 3831 (R4), Chomyn 61

Cena końcowa: 540 zł
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość odsłon: 729

1)  540 zł
2)  520 zł
3)  470 zł
4)  460 zł
5)  450 zł
6)  310 zł
7)  280 zł
8)  270 zł
9)  250 zł