Aukcja nr 67

USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
Jesteś w: A67  POLSKA
556 Powstanie Listopadowe 1830-1831
3 grosze 1831, Warszawa; łapy Orła zgięte; Iger PL.31.2.a (R4), Plage 283 (R2), Bitkin 9 (R1); moneta ilustrowana w katalogu Igera, rzadka odmiana, pięknie zachowana ..
II/II+
EF/EF+
1 000 zł
6 500 zł
557 Wolne Miasto Kraków 1835
1 złoty 1835, Wiedeń; Bitkin 1, Plage 294; leciutko przetarte tło monety, ale piękny blask menniczy
800 zł
1 200 zł
558 Wolne Miasto Kraków 1835
1 złoty 1835, Wiedeń; Bitkin 1, Plage 294; bardzo ładny
750 zł
750 zł
559 Wolne Miasto Kraków 1835
5 groszy 1835, Wiedeń; Bitkin 3, Plage 296; patyna, pięknie zachowane
500 zł
700 zł
560 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
1 1/2 rubla = 10 złotych 1833 HГ, Petersburg; krzyżyk wysoko nad koroną; Bitkin 1084, Plage 313; patyna, na awersie drobna mennicza wada krążka, ale bardzo ładny egze..
II/II+
EF/EF+
1 000 zł
1 600 zł
561 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
1 rubel 1844 MW, Warszawa; odmiana z ogonem Orła ułożonym wachlarzowato; Bitkin 423, Plage 433; patyna, bardzo ładnie zachowany
800 zł
1 200 zł
562 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
15 kopiejek = 1 złoty 1832 НГ, Petersburg; św. Jerzy bez płaszcza; Bitkin 1112 (R), Plage 398; patyna, piękny stan zachowania
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
2 800 zł
563 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
3 grosze 1840 MW, Warszawa; duże cyfry daty; Iger KK.40.1.a, Bitkin 1206, Plage 191; patyna, pięknie zachowane
1 000 zł
3 200 zł
564 Zabór rosyjski / Aleksander II 1855-1881
20 kopiejek 1857 MW, Warszawa; Bitkin 286 (R1), Plage 456; bardzo rzadkie
6 000 zł
7 500 zł
565 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939
10 złotych 1933, Warszawa; Romuald Traugutt - 70. rocznica Powstania Styczniowego; Parchimowicz 122; wyśmiente
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
1 850 zł
566 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939
10 złotych 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz 124f; wyśmienite
350 zł
480 zł
567 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939
5 złotych 1930, Warszawa; Sztandar - 100-lecie Powstania Listopadowego; Parchimowicz 115b; moneta wybita stemplem głębokim w bardzo ładnym stanie zachowania, rzadkie
II/II+
EF/EF+
7 500 zł
9 000 zł
568 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939
5 złotych 1930, Warszawa; Sztandar - 100-lecie Powstania Listopadowego; Parchimowicz 115a; moneta pięknie zachowana
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
3 200 zł
569 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939
5 złotych 1935, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz 118b; pięknie zachowane
200 zł
550 zł
570 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939
5 złotych 1936, Warszawa; Żaglowiec; Parchimowicz 119; wyśmienite, z pięknym blaskiem menniczym
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
2 600 zł
571 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939
2 złote 1924, Filadelfia; popiersie kobiety z kłosami, wybite odwróconym stemplem; Parchimowicz 109c; piękny połysk menniczy
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
2 200 zł
572 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939
1 złoty 1925, Londyn; popiersie kobiety z kłosami; Parchimowicz 107b; wyśmienite
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
850 zł
573 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
100 (marek) 1922, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz P166e; srebro 8.96 g; efektowna próbna moneta wybita w srebrze w nakładzie tylko 50 sztuk, bardzo rzadka szc..
25 000 zł
0 zł
574 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
50 (marek) 1923, Warszawa; kobieta z kłosami, bez napisu próba; Parchimowicz P117a; miedź 5.35 g; patyna, bardzo rzadka i pięknie zachowana moneta, nakład 120 egzempl..
II+/I-
EF+/UNC-
15 000 zł
0 zł
575 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
20 złotych 1924, Warszawa; Monogram II RP w wieńcu / Orzeł; Parchimowicz P162b; próba w miedzi 6.04 g; nakład jedynie 120 sztuk, pięknie zachowane i bardzo rzadkie
I/I-
UNC/UNC-
12 500 zł
12 000 zł