Aukcja nr 67

USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
Jesteś w: A67  POLSKA
296 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
trojak 1564, Wilno; końcówki napisów L/L; Iger V.64.1.a (R1), Ivanauskas’13 9SA84-8; bardzo ładnie zachowany
II/II+
EF/EF+
500 zł
700 zł
297 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
trojak 1564, Wilno; końcówki napisów L/L; Iger V.64.1.a (R1), Ivanauskas’13 9SA84-8; patyna, bardzo ładnie zachowany
500 zł
460 zł
298 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
grosz na stopę litewską 1546, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA12-6, Kop. 3293 (R3), Tyszkiewicz 3 mk; bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
500 zł
700 zł
299 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
grosz na stopę litewską 1555, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA22-7, Kop. 3294 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; patyna, nieco rzadszy rocznik, ładnie zacho..
2 000 zł
2 600 zł
300 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
grosz na stopę litewską 1555, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA22-7, Kop. 3294 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; nieco rzadszy rocznik, ładnie zachowany
2 000 zł
3 600 zł
301 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
grosz na stopę polską 1567, Tykocin; końcówka napisu L/LIT; Ivanauskas’13 5SA35-14, Kop. 3286 (R); patyna, ładnie zachowany
500 zł
1 200 zł
302 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
grosz na stopę polską 1567, Tykocin; końcówka napisu L/LIT, rzadszy wariant z dużymi trojlistkami na awersie; Ivanauskas’13 5SA29-11 (RR), Kop. 3286 (R)
750 zł
700 zł
303 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
grosz na stopę polską 1568, Tykocin; końcówki napisów L/LIT; Ivanauskas’13 5SA49-14, Kop. 3287 (R); piękny stan zachowania
750 zł
1 900 zł
304 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
półgrosz 1553, Wilno; końcówki LI/LITVA; Cesnulis-Ivanauskas 4SA49-16 (RR), Kop. 3245 (R3), Tyszkiewicz 5 mk; pięknie zachowany rzadki rocznik
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
650 zł
305 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
półgrosz 1554, Wilno; Cesnulis-Ivanauskas 4SA51-16 (RR), Kop. 3246 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; ładnie zachowany, rzadki rocznik
1 000 zł
800 zł
306 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
półgrosz 1556, Wilno; końcówki napisów L/LITVA, z błędem w napisie MANI zamiast MAGNI; Cesnulis-Ivanauskas 4SA180-16; rzadka odmiana napisowa
250 zł
0 zł
307 Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie
półgrosz 1565, Wilno; końcówki napisów L/LITVA; Cesnulis-Ivanauskas 4SA234-45 (RRR), Tyszkiewicz 8 mk, rzadka odmiana bez herbu Topór
I-/II+
UNC-/EF+
800 zł
1 300 zł
308 Gdańsk w oblężeniu 1577
grosz oblężniczy 1577, Gdańsk; odmiana bez znaku Kawka nad głową Chrystusa, grosz wybity w czasie, gdy zarządcą mennicy był K. Goebl, na awersie głowa przerywa wewnęt..
2 000 zł
6 500 zł
309 Gdańsk w oblężeniu 1577
1 250 zł
1 300 zł
310 Gdańsk w oblężeniu 1577
szeląg oblężniczy 1577, Gdańsk; krzyżyki jako przerywniki; CNG 103d, Kop. 7387 (R3), Tyszkiewicz 3 mk; rzadki i bardzo ładny jak na ten typ monety
2 000 zł
2 800 zł
311 Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne
trojak 1580, Olkusz; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło STEPHA D G REX PO, rozetki jako przerywniki, Rw: Herby Polski i Litwy, napis poziomy, herb Batorych pr..
4 000 zł
4 200 zł
312 Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne
trojak 1581, Olkusz; odmiana z dużą głową króla, na rewersie herb Przegonia (podskarbiego koronnego Jana Dulskiego); Iger O.81.3.c (R2), Kop. 518a (R3), Tyszkiewicz 3..
1 250 zł
1 100 zł
313 Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne
trojak 1582, Olkusz; duże popiersie króla; Iger O.82.5.p (R1), Kop. 519 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; ciemna patyna, wyraźny i bardzo ładnie zachowany egzemplarz
1 500 zł
1 900 zł
314 Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne
trojak 1582, Olkusz; duże popiersie króla; Iger O.82.5.p (R1) - podobny, ale dwukropek pomiędzy TRIP:REG, Kop. 519 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; ładny
350 zł
380 zł
315 Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne
trojak 1584, Olkusz; na awersie STEPHAN, na rewersie odmiana bez liter przy Orle i Pogoni; Iger O.84.1.f/d (R1); ciemna patyna, bardzo ładny
1 250 zł
1 800 zł