Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
296 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie trojak 1564, Wilno; końcówki napisów L/L; Iger V.64.1.a (R1), Ivanauskas’13 9SA84-8; bardzo ładnie zachowany |
II/II+ EF/EF+ |
500 zł 700 zł
297 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie trojak 1564, Wilno; końcówki napisów L/L; Iger V.64.1.a (R1), Ivanauskas’13 9SA84-8; patyna, bardzo ładnie zachowany |
II- EF- |
500 zł 460 zł
298 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę litewską 1546, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA12-6, Kop. 3293 (R3), Tyszkiewicz 3 mk; bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
500 zł 700 zł
299 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę litewską 1555, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA22-7, Kop. 3294 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; patyna, nieco rzadszy rocznik, ładnie zacho.. |
2 000 zł 2 600 zł
300 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę litewską 1555, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA22-7, Kop. 3294 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; nieco rzadszy rocznik, ładnie zachowany |
II- EF- |
2 000 zł 3 600 zł
301 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1567, Tykocin; końcówka napisu L/LIT; Ivanauskas’13 5SA35-14, Kop. 3286 (R); patyna, ładnie zachowany |
II- EF- |
500 zł 1 200 zł
302 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1567, Tykocin; końcówka napisu L/LIT, rzadszy wariant z dużymi trojlistkami na awersie; Ivanauskas’13 5SA29-11 (RR), Kop. 3286 (R) |
750 zł 700 zł
303 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1568, Tykocin; końcówki napisów L/LIT; Ivanauskas’13 5SA49-14, Kop. 3287 (R); piękny stan zachowania |
II+ EF+ |
750 zł 1 900 zł
304 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1553, Wilno; końcówki LI/LITVA; Cesnulis-Ivanauskas 4SA49-16 (RR), Kop. 3245 (R3), Tyszkiewicz 5 mk; pięknie zachowany rzadki rocznik |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 650 zł
305 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1554, Wilno; Cesnulis-Ivanauskas 4SA51-16 (RR), Kop. 3246 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; ładnie zachowany, rzadki rocznik |
1 000 zł 800 zł
306 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1556, Wilno; końcówki napisów L/LITVA, z błędem w napisie MANI zamiast MAGNI; Cesnulis-Ivanauskas 4SA180-16; rzadka odmiana napisowa |
II- EF- |
250 zł 0 zł
307 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1565, Wilno; końcówki napisów L/LITVA; Cesnulis-Ivanauskas 4SA234-45 (RRR), Tyszkiewicz 8 mk, rzadka odmiana bez herbu Topór |
I-/II+ UNC-/EF+ |
800 zł 1 300 zł
308 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk; odmiana bez znaku Kawka nad głową Chrystusa, grosz wybity w czasie, gdy zarządcą mennicy był K. Goebl, na awersie głowa przerywa wewnęt.. |
II- EF- |
2 000 zł 6 500 zł
309 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk; odmiana bez znaku Kawka nad głową Chrystusa, grosz wybity w czasie, gdy zarządcą mennicy był K. Goebl, na awersie głowa przerywa wewnęt.. |
1 250 zł 1 300 zł
310 | Gdańsk w oblężeniu 1577 szeląg oblężniczy 1577, Gdańsk; krzyżyki jako przerywniki; CNG 103d, Kop. 7387 (R3), Tyszkiewicz 3 mk; rzadki i bardzo ładny jak na ten typ monety |
2 000 zł 2 800 zł
311 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1580, Olkusz; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło STEPHA D G REX PO, rozetki jako przerywniki, Rw: Herby Polski i Litwy, napis poziomy, herb Batorych pr.. |
4 000 zł 4 200 zł
312 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1581, Olkusz; odmiana z dużą głową króla, na rewersie herb Przegonia (podskarbiego koronnego Jana Dulskiego); Iger O.81.3.c (R2), Kop. 518a (R3), Tyszkiewicz 3.. |
1 250 zł 1 100 zł
313 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1582, Olkusz; duże popiersie króla; Iger O.82.5.p (R1), Kop. 519 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; ciemna patyna, wyraźny i bardzo ładnie zachowany egzemplarz |
II+ EF+ |
1 500 zł 1 900 zł
314 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1582, Olkusz; duże popiersie króla; Iger O.82.5.p (R1) - podobny, ale dwukropek pomiędzy TRIP:REG, Kop. 519 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; ładny |
350 zł 380 zł
315 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1584, Olkusz; na awersie STEPHAN, na rewersie odmiana bez liter przy Orle i Pogoni; Iger O.84.1.f/d (R1); ciemna patyna, bardzo ładny |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 800 zł