Aukcja nr 67

USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
Jesteś w: A67  POLSKA  August II Mocny 1697-1733
495 August II Mocny 1697-1733 / monety polsko-saskie
talar (Albertustaler) 1702, Lipsk; Aw: Krzyż Orderu Dannebroga na tle monogramu króla i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło; Kahnt 325, Dav. 1613, Mersebu..
10 000 zł
14 000 zł
496 August II Mocny 1697-1733 / monety sasko-polskie
2/3 talara 1698/EP-H, Lipsk; litery EP - H (inicjały Ernesta Piotra Hechta), szczupak w napisie otokowym na rewersie; Kahnt 117, Dav. 820; ładnie zachowany
1 500 zł
1 900 zł
497 August II Mocny 1697-1733 / monety sasko-polskie
1/6 talara (1/4 coselguldena) 1706/IL-H, Drezno; litery IL-H na rewersie (inicjały Jana Lorenza Hollanda); Kahnt 161; ciemna patyna, lekko gięty, ale bardzo rzadki
1 500 zł
2 600 zł
498 August II Mocny 1697-1733 / monety pamiątkowe
talar na ustanowienie Orderu Orła Białego, bez daty (1705), Drezno; Aw: Popiersie Augusta II w ozdobnej zbroi w prawo i napis w otoku FRIDERICVS AVGVSTVS REX POLON ET..
80 000 zł
105 000 zł
499 August II Mocny 1697-1733 / monety pamiątkowe
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu; Rw: Dwa stoły z insygniami i napisy; Kahnt 281, Schön 82, Fr. 2822; złoto 3.46 g; pięknie zachowany egzemplarz
8 000 zł
12 000 zł