Aukcja nr 39

USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
Jesteś w: A39  MEDALE
929 POLSKA
medal na uwłaszcenie chłopów w Królestwie Polskim 1864 r., Aw: Popiersie cara Aleksandra II w lewo, poniżej sygn. Kozin i napis w otoku, Rw: Pod obrazem Matki Boski..
500 zł
2 200 zł
930 POLSKA
Aleksander Fredro - medal autorstwa Barre’a wybity 1864 r., Aw: Popiersie pisarza w lewo i napis w otoku ALEKSANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, Rw: W wieńcu laurowym na..
1 250 zł
1 600 zł
931 POLSKA
medalik z uszkiem na pamiątkę 300-letniej Rocznicy Unii Polski, Litwy i Rusi, Aw: Matka Boska depcząca węża i napis w otoku, Rw: Tarcza herbowa trójpolowa i napisy WO..
125 zł
260 zł
932 POLSKA
Adam hr. Potocki - medal autorstwa Barre’a wybity w 1872 r., z okazji śmierci, Aw: Głowa w prawo i napis w otoku , u dołu BARRE, Rw: W wieńcu napis poziomy ŻYŁ W KRAJ..
300 zł
460 zł
933 POLSKA
Mikołaj Kopernik - medal na 400-lecie urodzin, 1873 r., Aw: Popiersie astronoma trzyczwarte w prawo, w otoku napis WSTRZYMAŁ SŁOŃCE WZRUSZYŁ ZIEMIĘ POLSKIE WYDAŁO GO ..
400 zł
360 zł
934 POLSKA
kardynał Mieczysław Ledóchowski - medal wybity w 1877 r., z okazji uwięzienia w Ostrowiu, Aw: Popiersie w prawo i napis, Rw: Napis poziomy EGREGIO EXULI CARCERIS SQUA..
600 zł
650 zł
935 POLSKA
Józef Ignacy Kraszewski - medal autorswa M. Bardulecka wybity w 1879 r., Aw: Głowa pisarza w prawo i napis dookoła, u dołu sygnatura, Rw: W Wieńcu laurowym poziomy na..
400 zł
320 zł
936 POLSKA
Józef Ignacy Kraszewski-medal autorstwa W.A. Malinowskiego 1879 r., Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: W wieńcu dębowo-laurowym poziomy napis ZA PÓŁ WIEKU TRUDÓW I Z..
400 zł
620 zł
937 POLSKA
medal z uszkiem na 50-lecie Powstania Listopadowego wydany przez Muzeum w Rapperswilu, 1880 r., Aw: Tarcza herbowa trójpolowa zwieńczona koroną, w otoku napis ZARZĄD ..
400 zł
1 050 zł
938 POLSKA
medal z Wystawy Etnograficznej w Kołomyi w 1880 r., Aw: Napisy w poziomie i w otoku, Rw: Herb i napis HERB M. KOŁOMYI, poniżej H. Schapira Lwów, srebro 14.78 g, 35 mm
400 zł
1 300 zł
939 POLSKA
medal autorstwa Szymona Pescha wybity z okazji 100-letniej rocznicy budowy i renowacji kościoła ewangelicko- augsburskiego w Warszawie w 1881 r., Aw: Budynek kościoła..
400 zł
940 POLSKA
medal z Wystawy Rolniczo-Przemysłowej w Warszawie 1885 r., autorstwa F.Witkowskiego, Aw: Kowal i wieśniaczka na tle narzędzi pracy, w otoku napis PAMIĄTKA WYSTAWY ROL..
250 zł
220 zł
941 POLSKA
Piotr Skarga - medal pamiątkowy z okazji 300-lecia założenia Bractwa Miłosierdzia, 1884 r., Aw: Popiersie Skargi trzyczwarte w prawo i napis, Rw: W wieńcu napis pozio..
200 zł
170 zł
942 POLSKA
medal projektu M. Kurnatowskiego wybity z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej w 1883 r., Aw: Popiersie króla w zbroi i w wieńcu laurowym na głowie i napis w otoku; ..
800 zł
1 300 zł
943 POLSKA
Franciszek Smolka-medal autorstwa A. Szarfa wybity w 1888 roku na pamiątkę 40-lecia prezesury w Sejmie Krajowym i przewodniczenia Komitetowi budowy kopca upamiętniają..
1 250 zł
3 100 zł
944 POLSKA
Michał Nowodworski- medal pamiątkowy 1888 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku MICHAEL NOWODWORSKI S.T.CAN. VARSAV.MDCCCLXIII-LXXX VIII, na ramieniu Ł 88 (Ignacy ..
300 zł
340 zł
945 POLSKA
medalik na 100-lecie Konstytucji 3 Maja 1891 r., Aw: W wieńcu laurowym pod korona czteropolowa tarcza herbowa, sygn. A. Schindler, Rw: Pod korona trójpolowa tarcza he..
200 zł
1 350 zł
946 POLSKA
Jan Dekert- medal autorstwa Lauera na 100-lecie Sejmu Czteroletniego 1891 r., Aw: Popiersie Dekerta na wprost i napis u dołu W.R.1791, Rw: Herb Rzeczypospolitej, niże..
350 zł
800 zł
947 POLSKA
Tadeusz Kościuszko-medal autorstwa Wojciecha Głowackiego wybity z okazji Setnej Rocznicy Powstania Kościuszkowskiego 1894 r., Aw: Półpostać Kościuszki ze wzniesioną s..
125 zł
360 zł
948 POLSKA
medal projektu Juliusza Kossaka wybity z okazji wydarzeń w Krożach w 1893 r., Aw: Kobieta z kotwicą siedząca w chmurach, wyżej Oko Opatrzności i napis w otoku PAN BÓG..
1 250 zł
1 900 zł