Aukcja nr 39
USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
1228 | M. Gumowski, Medale Polskie, Warszawa 1925 r, pięknie oprawiona w płótno ze złoceniami, wyśmienicie zachowana książka z biblioteki Józefa F. Sawickiego |
I- UNC- |
300 zł 560 zł
1229 | M. Gumowski, Monety Polskie, Warszawa 1924 r, pięknie oprawiona w półskórek z marmurkiem, bardzo ładnie zachowana książka z biblioteki Stanisława Herstala |
I- UNC- |
500 zł 960 zł
1230 | M. Gumowski, Pisma różne, w dwu tomach, osobno oprawionych w płótno i marmurek z ładnymi szyldzikami, z księgozbioru Stanisława Herstala |
500 zł 520 zł
1231 | M. Gumowski, Podręcznik Numizmatyki Polskiej, Kraków 1914 r, ładna płócienna oprawa, książka z biblioteki Józefa F. Sawickiego |
750 zł 1 550 zł
1232 | Ch. Plage, Monnaies frappées pour le royaume de pologne en 1815 a 1864 et Monnaies frappées a Cracovie en 1835, Kraków 1902, dobra oprawa kartonowa z płótnem, klasycz.. |
II+ EF+ |
750 zł 1 550 zł
1233 | A. von Sallet, Berlin 1875 r, Brandenburgische Brakteaten - Jacza von Köpenick, artykuł z zeszytów numizmatycznych w języku niemieckim dotyczący brakteatów Jaksy z Ko.. |
125 zł 100 zł
1234 | K. Stronczyński, Pieniądze piastów od czasów najdawniejszych do roku 1300, Warszawa 1847 r, tekst i tablice w dwu oddzielnych tomach, oba oprawione w półskórek z marm.. |
II/III EF/VF |
750 zł 1 550 zł
1235 | I. Zagórski, Monety dawnej Polski, Warszawa 1845 r, tekst i tablice w dwu osobnych tomach, oba oprawione w płótno i marmurek, książki z bibliotek: Władysława Terlecki.. |
II+ EF+ |
1 250 zł 2 500 zł
1236 | Katalogi aukcyjne, L. Mikocki, Münz- und Medaillen-Sammlung, Wiedeń 1850 r, jeden z pierwszych wyśmienitych zbiorów numizmatów polskich sprzedawanych na aukcjach, 355.. |
I- UNC- |
1 000 zł 800 zł
1237 | Mathy, Catalog der Polnischen Münzen und Medaillen der Mathy’schen Sammlung, Gdańsk 1858 r, jedna z piewszych aukcji numizmatów polskich z 2756 pozycjami, obok numeró.. |
II- EF- |
1 250 zł 1 400 zł
1238 | L. Hamburger, Sammlung polnischer Münzen des Herrn Grafen Heinrich Stecki, Frankfurt n/Menem 1875 r, katalog aukcyjny sprzedaży kolekcji hr. Henryka Steckiego wraz z .. |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 550 zł
1239 | O. Helbing, Auktions-Catalog ... Sammlung polnischer Münzen und Medaillen besonders der Städte Danzig und Thorn, Monachium 1909 r, katalog aukcyjny monet i medali róż.. |
300 zł 620 zł
1240 | A. Reichmann, Auktions-Katalog III enthaltend Sammlung D. Siedler, Halle 1911 r, katalog aukcyjny zbioru D. Siedlera z Gdańska, zawierający monety i medale Gdańska, E.. |
III VF |
500 zł 1 150 zł
1241 | A. Hess, Doubletten des Kaiserlichen Münzcabinets der Eremitage in St. Petersburg, Frankfurt n/Menem 1911 r, katalog aukcyjny dubletów monet i medali różnych krajów z.. |
II+ EF+ |
500 zł 1 150 zł
1242 | F. Schlessinger, Sammlung des Herrn M. Frankiewicz in Posen Polnische Münzen und Medaillen, Berlin 1930 r, katalog aukcyjny kolekcji Frankiewicza, 957 pozycji + 19 t.. |
II- EF- |
750 zł 1 200 zł