Aukcja nr 39

USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
Jesteś w: A39  MEDALE
909 POLSKA
Narodziny syna gen.Alojzego Fryderyka Brühla, medal autorstwa J.F. Holzhaeussera 1781 r., Aw: Król w stroju antycznym okrywa niemowlę podane przez żołnierza, napis u ..
1 000 zł
910 POLSKA
Władysław IV - medal ze świty królewskiej autorstwa J.J.Reichla po 1772 r., Aw: Popiersie w zbroi i kapeluszu w prawo i napis w otoku, Rw: Napis poziomy w 14 wierszac..
750 zł
2 200 zł
911 POLSKA
żeton do gry autorstwa J.F.Holzhaeussera lata 80-te XVIII w., Aw: Herb Nałęcz pod koroną hrabiowską, na nim ordery Orła Białego, Św. Stanisława i Krzyż Maltański, Rw:..
1 000 zł
912 POLSKA
żeton do gry autorstwa J.F.Holzhaeussera lata 80-te XVIII w., Aw: Monogram R pod koroną hrabiowską, Rw: Napis poziomy JETTON AU JEU, niżej gałązka oliwna, brąz 11.35 ..
750 zł
913 POLSKA
medal sygnowany J.N.Wirt, wybity w 1796 r., z okazji przysięgi wierności składanej przez mieszkańców Galicji, Aw: Popiersie cesarza Franciszka II i napis, Rw: Napis w..
1 000 zł
2 100 zł
914 POLSKA
medal cara Aleksandra I autorstwa J. Majnerta wybity w 1815 r., z okazji utworzenia Królestwa Polskiego, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym w prawo i napis ALEKSANDER I ..
2 500 zł
4 200 zł
915 POLSKA
medal z Aleksandrem I, sygn. Charton f. z 1820 roku, Aw: Popiersie Aleksandra I w prawo, poniżej sygnatura, Rw: Orzeł Królestwa Polskiego trzymający w szponach wstęgę..
1 500 zł
3 000 zł
916 POLSKA
medal wybity z okazji odbudowy Gniezna po pożarze z 1823 r., autorstwa Wolansiego, G.Loos’a i F. König’a, Aw: Fryderyk Wilhelm III w rzymskiej todze koronowany przez ..
3 000 zł
2 400 zł
917 POLSKA
medal wybity z okazji otwarcia drogi z Warszawy do Brześcia Litewskiego w 1823 r., Aw: Postument, na nim napis AERE/PUBLICO/SILICE/STRATA, w otoku ALEX.I.P.F.V.CAES.A..
1 500 zł
5 000 zł
918 POLSKA
\Bohaterskiej Polsce\"- medal autorstwa Barre’a 1831 r.
500 zł
560 zł
919 POLSKA
\Bohaterskiej Polsce\"- medal autorstwa Barre’a wybity w 1831 r.
500 zł
520 zł
920 POLSKA
Florian Straszewski - medal autorstwa I.D Boehm’a z 1838 r., :Aw: Popiersie w lewo, poniżej napis ZA OFIARĘ I TRUDY W UPIĘKIENIU MIASTA, Rw: Wieniec, powyżej herb Kra..
2 500 zł
2 000 zł
921 POLSKA
medalik - pamiątka beatyfikacji B. Bronisławy, 3 IX 1840, Kraków, Aw: Niewiasta klęcząca przed Chrystusem, w otoku napis w dwóch wierszach BRONISŁAWO CÓRKO MOJA KRZYŻ..
200 zł
480 zł
922 POLSKA
medalik na otwarcie dwóch stacji kolei żelaznej warszawsko-wiedeńskiej do Pruszkowa i Grodziska 2/14 czerwca 1845 r., Aw: Lokomotywa i napis powyżej w półkolu PARA ZB..
400 zł
480 zł
923 POLSKA
Towarzystwo Gospodarcze - medal autotstwa C. Radnitzky’ego wybity przed 1850 r., Aw: Oracz z pługiem ciągniętym przez woły, w odcinku napis SZCZĘŚĆ BOŻE i sygn. C. RA..
1 250 zł
1 600 zł
924 POLSKA
Jan Paskiewicz - 50 lat służby, medal autorstwa J. Minheymera z 1850 r., Aw: Głowa w lewo, w otoku napis IOHANNES PRINCEPS VARSAVIAE - COMES PASKIEWICZ DE ERIVAN, pon..
4 000 zł
5 200 zł
925 POLSKA
medal na pamiątkę chrztu autorstwa J. Majnerta, Aw: Chrystus siedzący na pniu błogosławiący dzieci, poniżej napis EWAN.S.MARKA.ROZD.10 w 14, w otoku napis DOPUŚCCIE D..
250 zł
380 zł
926 POLSKA
Leon Sapieha - medal autorstwa C. Radnitzkiego wybity 1858 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku wewnętrznym; LEONOWI SAPIEŻE, w otoku zewnetrznym; PREZES.TOW.KRED..
2 000 zł
7 400 zł
927 POLSKA
Joachim Lelewel - medal autorstwa Wurden’a 1859 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku JOACHIMUS LELEWEL NATUS VARSAVIAE AD 1786, poniżej sygnatura, Rw: Na tle wsc..
500 zł
1 850 zł
928 POLSKA
medal na uwłaszczenie włościan przez Rząd Narodowy Polski 1863, Aw: Tarcza herbowa pod koroną i napis wokół, Rw: Napis poziomy NA PAMIĄTKĘ UWŁASZCZENIA WŁOŚCIAN ..., ..
500 zł
800 zł