Kolekcja J. Lucow

Oferta aukcji online Warszawskiego Centrum Numizmatycznego stanowi niewielką część wyśmienitej i unikatowej kolekcji Pana Janusza Lucow.

Do sprzedaży zostały wybrane banknoty i dokumenty ukazujące pełną historię pieniądza papierowego w Polsce od pierwszych prób wprowadzenia pieniądza papierowego za czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego do wczesnych lat Polski Rzeczpospolitej Ludowej.

Banknoty wystawione do sprzedaży są opisane i często ilustrowane w pięciotomowym katalogu kolekcji "Banknoty Polskie - Kolekcja Lucow", autorstwa Jerzego Koziczyńskiego. Zarówno sama kolekcja, jak i katalog ją opisujący, zdobyły już ogromne uznanie wśród pasjonatów polskich pieniędzy papierowych. Nieliczne pozycje nie zostały udokumentowane w wyżej wymienionych tomach, gdyż zostały dołączone do kolekcji po wydrukowaniu katalogów.

Wszystkie pozycje aukcyjne mają dołączony certyfikat ze zdjęciem, zaprojektowany przez Andrzeja Heidricha. Jesteśmy przekonani, że posiadanie banknotów z tejże wspaniałej kolekcji sprawi dużo satysfakcji pasjonatom i kolekcjonerom polskich pieniędzy papierowych.


Certyfikat