Polska, medal pamiątkowy, 1883
Zakończenie: 29-01-2026 22:32:40
Licytuj| Numer: |
432338
| Opis: | Polska - XIX wiek, medal pamiątkowy, 1883, Norymberga, Aw: Popiersie króla w zbroi i wieńcu laurowym w prawo, na przecięciu ramienia sygnatura St, na dole sygnatura LAUER, JAN III SOBIESKI KRÓL POLSKI OBROŃCA CHRZEŚCIJAŃSTWA - 1883; Rw: Ukoronowany kartusz z herbami Korony, Litwy i herbem Janina, PAMIĄTKA BITWY POD WIEDNIEM STOCZONEJ DNIA 12 WRZEŚNIA 1683, grawerował N. Sternberg ze Lwowa, wybito w firmie braci Lauer w Norymberdze |
| Stan zachowania: | II+, Choice Extremely Fine |
| Dodatkowe informacje: | mosiądz, 30.5 mm, 10.98 g, wtórnie dolutowany łącznik |
| Literatura: | H-Cz. 8000 (tam w srebrze), Szyszko-Czyżak 123 (tam srebrzony) |
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 8