Śląsk, Pierwszy most żeliwny na Śląsku, 1796

Rozpoczęcie: 19-01-2026 18:00
Zakończenie: 29-01-2026 22:28:20
Licytacja odbywa się w serwisie OneBid: zapisz się do e-aukcji

Licytuj
432364
Opis: Śląsk - Śląsk pod panowaniem pruskim - Fryderyk Wilhelm II (1786–1797), Pierwszy most żeliwny na Śląsku, 1796, Aw: Most jednoprzęsłowy, nad nim orzeł z wieńcem w szponach, pod mostem SPANUNG — 40 • FUSS / HÖHE — 9 • / BREITE — 18 • / ERRICHTET / 1796, ZUM ANDENKEN DER ERSTEN EISERNEN BRUECKE IN SCHLESIEN, Rw: Wieneic, w którym AUF / KOSTEN DES HERREN / REICHS GRAFEN / NICLAS AUGUST WILHELM / VON / BURGHAUS / AUF / LAASAN / GEBOHREN 14 MÄRTZ / 1750, HERRN VON LAASAN PETERWITZ SARAU BEATENWALD UND NEUDORF
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: miedź, 36.2 mm, 20.39 g, patyna
Literatura: F.u.S. 4570, Sakwerda s. 120

Cena aktualna: 60 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 13