Śląsk, Pierwszy most żeliwny na Śląsku, 1796
Zakończenie: 29-01-2026 22:28:20
Licytuj| Numer: |
432364
| Opis: | Śląsk - Śląsk pod panowaniem pruskim - Fryderyk Wilhelm II (1786–1797), Pierwszy most żeliwny na Śląsku, 1796, Aw: Most jednoprzęsłowy, nad nim orzeł z wieńcem w szponach, pod mostem SPANUNG — 40 • FUSS / HÖHE — 9 • / BREITE — 18 • / ERRICHTET / 1796, ZUM ANDENKEN DER ERSTEN EISERNEN BRUECKE IN SCHLESIEN, Rw: Wieneic, w którym AUF / KOSTEN DES HERREN / REICHS GRAFEN / NICLAS AUGUST WILHELM / VON / BURGHAUS / AUF / LAASAN / GEBOHREN 14 MÄRTZ / 1750, HERRN VON LAASAN PETERWITZ SARAU BEATENWALD UND NEUDORF |
| Stan zachowania: | III+, Good Very Fine |
| Dodatkowe informacje: | miedź, 36.2 mm, 20.39 g, patyna |
| Literatura: | F.u.S. 4570, Sakwerda s. 120 |
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 13