Szwecja, talar okupacyjny, 1632

Rozpoczęcie: 19-01-2026 18:00
Zakończenie: 29-01-2026 22:15:40
Licytacja odbywa się w serwisie OneBid: zapisz się do e-aukcji

Licytuj
432857
Opis: Szwecja - Gustaw II Adolf (1611–1632), talar okupacyjny, 1632, Augsburg, Aw: Popiersie władcy lekko w prawo, GVSTAV ADOLPH D G SVECO GOTHO VANDALO REX MAG; Rw: Ukoronowana, owalna, ozdobiona, pięciopolowa tarcza herbowa, u góry data, PRINC FINLAND DVX ETHO ET CARDOM ING
Stan zachowania: II/II-, About Near Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 28.99 g, patyna, rzadka moneta z okupacji Augsburga przez Szwedów
Literatura: Davenport 4543, Fo./S. 266, SB 8, SMB 308

Cena aktualna: 3 000 zł
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Cena szacunkowa: 5 000 zł
Ilość odsłon: 47