Szwecja, talar okupacyjny, 1632
Zakończenie: 29-01-2026 22:15:40
Licytuj| Numer: |
432857
| Opis: | Szwecja - Gustaw II Adolf (1611–1632), talar okupacyjny, 1632, Augsburg, Aw: Popiersie władcy lekko w prawo, GVSTAV ADOLPH D G SVECO GOTHO VANDALO REX MAG; Rw: Ukoronowana, owalna, ozdobiona, pięciopolowa tarcza herbowa, u góry data, PRINC FINLAND DVX ETHO ET CARDOM ING |
| Stan zachowania: | II/II-, About Near Extremely Fine |
| Dodatkowe informacje: | srebro, 28.99 g, patyna, rzadka moneta z okupacji Augsburga przez Szwedów |
| Literatura: | Davenport 4543, Fo./S. 266, SB 8, SMB 308 |
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Cena szacunkowa: 5 000 zł
Ilość odsłon: 47