Niemcy, talar, 1745

Rozpoczęcie: 19-01-2026 18:00
Zakończenie: 29-01-2026 21:50:00
Licytacja odbywa się w serwisie OneBid: zapisz się do e-aukcji
Niemcy, talar, 1745

Niemcy, talar, 1745

Licytuj
432862
Opis: Niemcy - Augsburg – miasto, talar, 1745, Aw: Bogini miasta trzymająca pyr i włócznię, po bokach AVGVSTA / VINDELIC, w odcinku dwie podkowy, Rw: Popiersie cesarza w prawo, poniżej litery IT oraz data, FRANCISCUS I D G ROM IMP SEMP AUG,
Stan zachowania: II/II+, Good Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 29.21 g, wada walcowania blachy widoczna na rewersie, ślady czyszczenia, ciemna patyna na awersie
Literatura: Davenport 1925, Forster 555

Cena aktualna:
Cena wywoławcza: 4 200 zł
Cena szacunkowa: 7 000 zł
Ilość odsłon: 27