Niemcy, denar
Zakończenie: 22-01-2026 21:12:00
Niemcy, denar
Licytuj| Numer: |
432554
| Opis: | Niemcy - Dolna Lotaryngia - Kolonia- arcybiskupstwo - abp Engelbert II z Falkenburga (1261–1274), denar, Aw: Postać siedzącego arcybiskupa na wprost, w prawej ręce trzyma księgę, w lewej pastorał, …GELBERT - VS ARCH…, Rw: Popiersie św. Piotra w aureoli, w prawej ręce trzyma krzyż, w lewej klucz, wyżej, na trzech łukach, trzy wieże, …NCTA • COLONI… |
| Stan zachowania: | III/III-, About Very Five |
| Dodatkowe informacje: | srebro, 19.6 mm, 1.43 g, patyna, niedobity |
| Literatura: | Hävernick 689 |
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 13