Austria, półtalar, 1628
Zakończenie: 08-01-2026 22:21:30
Austria, półtalar, 1628
Licytuj| Numer: |
431561
| Opis: | Austria - Salzburg - arcybiskupstwo - Paris graf Lodron (1619–1653), półtalar, 1628, Salzburg, Aw: Front katedry, po bokach data oraz półpostacie św. Ruperta i św. Wirgiliusza, poniżej tarcza herbowa zwieńczona kapeluszem kardynalskim, z chwostami, legenda, Rw: Biskupi niosący lektykę, w prawo, poniżej dwaj aniołowie, legenda |
| Stan zachowania: | II+, Choice Extremely Fine |
| Dodatkowe informacje: | srebro, 14.19 g, lekkie ugięcie z walca, ciemna patyna |
| Literatura: | Probszt 1167, Zöttl 1438 |
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Ilość odsłon: 44