Polska, medal pamiątkowy, 1789
Zakończenie: 05-12-2024 22:42:40
LicytujNumer: |
407065
Opis: | Polska - Stanisław August Poniatowski (1764–1795), medal pamiątkowy, 1789, Aw: Pomnik króla Jana III w Łazienkach (Sobieski na koniu tratujący Turka), po bokach tarcze z inskrypcjami w łacinie i po polsku, łukiem PRISCA VIRTUTE FELIX, w odcinku CONCORD COMIT CONVOC / MDCCLXXXVIII; Rw: Polonia z tarczą i mieczem na tle panoplii, łukiem PROPRIO MARTE TUTA, w odcinku AUCTO EXERCITU / MDCCLXXXIX, medal sygnowany, autorstwa Friedricha Loosa, ofiarowany królowi przez posła pruskiego Luchesiniego dla upamiętnienia sejmu, który uchwalił powołanie 100-tysięcznej armiii oraz wystawienia pomnika w Łazienkach z okazji setnej rocznicy śmierci Jana III Sobieskiego |
Stan zachowania: | III/IV, Very Fine / Fine |
Dodatkowe informacje: | brąz, 51.2 mm, 54.66 g, uszkodzenia obrzeża |
Literatura: | H-Cz. 3309, Raczyński 537, Zapiski Numizmatyczne IX, str. 182 |
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 22