wydawnictwa zagraniczne, Slabaugh Arlie R. – Confederate States Paper Money, Includes currency issu..

Rozpoczęcie: 26-08-2024 18:00
Zakończenie: 05-09-2024 20:01:40
Licytacja odbywa się w serwisie OneBid: zapisz się do e-aukcji

Licytuj
401391
Opis: wydawnictwa zagraniczne, Slabaugh Arlie R. – Confederate States Paper Money, Includes currency issued by the Southern States, 10th Edition, Iola 2000, ISBN 0873492684
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: 254 strony formatu ok. A5, miękka oprawa, przebarwienia po zalaniu na marginesach. Od kilkudziesięciu lat podstawowy katalog pieniędzy Skonfederowanych Stanów obejmujący okres wojny secesyjnej (1861–1865) oraz czas powojennej odbudowy, zarówno Konfederacji jak i stanów południowych (rozbicie na poszczególne stany). Ilustrowany katalog zawiera m. in. wyceny dla kilku stanów zachowania (maks. 6), odmiany, błędy produkcyjne, zagadkowe emisje (przedstawiono kompletną emisję „banknotów” Samuel C. Upham) i inne. Cenne źródło informacji zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kolekcjonerów.

Cena aktualna: 55 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 16