wydawnictwa zagraniczne, Levinson Robert A. – The Early Dated Coins of Europe 1234–1500, 2019, 2. e..

Rozpoczęcie: 19-08-2024 18:00
Zakończenie: 29-08-2024 20:04:40
Licytacja odbywa się w serwisie OneBid: zapisz się do e-aukcji

Licytuj
400759
Opis: wydawnictwa zagraniczne, Levinson Robert A. – The Early Dated Coins of Europe 1234–1500, 2019, 2. edycja, ISBN 9780871846013
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 330 stron formatu A4, twarda oprawa, bogato ilustrowany katalog średniowiecznych monet z wybitymi datami. Autor po raz pierwszy przedstawia kompleksowy wykaz w porządku chronologicznym, według regionu, stanu i mennicy, wszystkich znanych typów złotych, srebrnych i miedzianych monet datowanych w średniowiecznej Europie w okresie od 1234 do 1500 roku. Te wczesnodatowane monety stanowią jedno z pierwszych ogniw między średniowiecznym a współczesnym mennictwem. Datowanie monet przy użyciu pisma łacińskiego rozpoczęło się dopiero w połowie XIII wieku. Po raz pierwszy dla każdej z prawie 1200 wymienionych monet podano pełne legendy, opisy, imiona władców, odniesienia, wagi jak i stopień rzadkość. Książka zawiera prawie 1000 fotografii i rysunków, a biorąc pod uwagę ekstremalną rzadkość większości monet, samo to stanowi niezwykłe przedsięwzięcie. Książka składa się z czterech części: Pierwsza to długa historia wczesnego datowania monet, w tym dyskusje na temat typów, metalurgii, klasyfikacji itp. Druga część to katalog monet, podzielony na osiem regionów. Trzecia część to lista, również według regionów, wszystkich państw emitujących wczesne datowanie monet, z historią monet każdego państwa i odsyłaczami do wszystkich monet wymienionych w katalogu. Czwarta część zawiera osiem dodatków z alfabetycznymi listami, tłumaczeniami legend, fotograficznym słownikiem typów monet, listą wczesnego datowania monet z wykorzystaniem pisma islamskiego i innymi przydatnymi informacjami. Dodatkowo w II edycji zaktualizowano ceny przedstawionych monet oraz uzupełniono katalog o ponad 150 nowo odkrytych typów i podtypów dzięki czemu m. in. zaktualizowano również stopnie rzadkości. Jak do tej pory jedyna książka obejmująca znane datowane europejskie monety średniowieczne z okresu 1234-1500. Książka nowa, zafoliowana, stan drukarski.

Cena aktualna: 60 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 7