Polska, naśladownictwo denara typu OAP, koniec X w. (ok. 983–995)

Rozpoczęcie: 24-06-2024 18:00
Zakończenie: 04-07-2024 20:35:40

Cena wylicytowana: 2 800 zł
Aukcja zakończyła się 04-07-2024 20:35:40
397155
Opis: Polska - Wielkopolska, naśladownictwo denara typu OAP, koniec X w. (ok. 983–995), Aw: Krzyż, w kątach O-Δ-O-Δ, REIXDIGRA + (wstecznie), Rw: Kapliczka z poziomymi belkami, wewnątrz kulka, po prawej pierścień, po lewej kulka, legenda
Stan zachowania: II/II-, About Near Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 19.9 mm, 1.60 g, niewielkie pęknięcie, ładnie zachowany. Niezmiernie rzadki, jeden z zaledwie 9 znanych egzemplarzy (wg wiadomości M. Boguckiego z 2012 r.) - ten jednakże bardzo starannie wybity i bardzo czytelny.
Literatura: Nummi Docent! (2012), Mateusz Bogucki, Some Polish imitations of Otto-Adelheid-Pfennige, ryc. 6

Cena końcowa: 2 800 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 223