Polska, medal wybity na pamiątkę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego – kopia medalu wykonana najprawdopodobniej w hucie w Biał

Rozpoczęcie: 10-06-2024 18:00
Zakończenie: 20-06-2024 22:52:20

Cena wylicytowana: 44 zł
Aukcja zakończyła się 20-06-2024 22:52:20
397033
Opis: Polska - Polska pod zaborami (1795–1918), medal wybity na pamiątkę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego – kopia medalu wykonana najprawdopodobniej w hucie w Biał, Aw: Popiersie Józefa Poniatowskiego w prawo, JÓZEF XIĄŻE - PONIATOWSKI pod popiersiem sygnatura: CAUNOIS F, Rw: Postać kobieca przy kamieniu nagrobnym, na którym znajduje się herb Ciołek, oraz skrzyowany miecz i gałązka, u góry ZYŁ DLA OYCZYZNY UMARŁ DLA SŁAWY, u dołu w odcinku BOG MI POWIERZYŁ HONOR / POLAKOW JEMU GO / TYLKO ODDAM / 19 PAZ 1813
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: żelazo lane, 40.6 mm, 28.54 g
Literatura: H-Cz. 3988 (tam w brązie)

Cena końcowa: 44 zł
Cena wywoławcza: 36 zł
Cena szacunkowa: 60 zł
Ilość odsłon: 15