Polska, kopia medalu ze suity królewskiej poświęconego Augustowi III, XIX w.

Rozpoczęcie: 10-06-2024 18:00
Zakończenie: 20-06-2024 22:52:00

Cena wylicytowana: 60 zł
Aukcja zakończyła się 20-06-2024 22:52:00
397223
Opis: Polska - XIX wiek, kopia medalu ze suity królewskiej poświęconego Augustowi III, XIX w., Aw: Popiersie władcy w prawo, poniżej sygnatura I I REICHEL F, AUGUSTUS III ELECTOR SAXONIAE; Rw: W dwunastu wersach: AUGUSTI II / FILIUS, ELECTUS / A. D. 1733. CORONATUS / A. D. 1734. PIUS, MAN: / SVETUS, POLONIAE, QUAE / BONA OPTAVIT, RUPTIS / CONTINUO XII / COMITIIS, IMPERTIRI / NEQUIVIT. / OBIIT DRESDAE A. D. / 1763. AETAT: 67. R. 30. / D. 5. OCTOB:
Stan zachowania: III/III+, About Good Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz lany, 44.7 mm, 30.63 g
Literatura: ZKW Medale 383, Raczyński 618 (tam w srebrze)

Cena końcowa: 60 zł
Cena wywoławcza: 30 zł
Cena szacunkowa: 50 zł
Ilość odsłon: 22