Polska, Medal na pamiątkę koronacji pary królewskiej, 1676

Rozpoczęcie: 10-06-2024 18:00
Zakończenie: 20-06-2024 22:50:20

Cena wylicytowana: 620 zł
Aukcja zakończyła się 20-06-2024 22:50:20
396943
Opis: Polska - Jan III Sobieski (1674–1696), Medal na pamiątkę koronacji pary królewskiej, 1676, Gdańsk, autorstwa Jana Höhna młodszego, Aw: Popiersia Jana III i Marii Kazimiery w prawo, na odcięciu ramienia Jana sygnatura I•H; Rw: Ukoronowane drzewo palmowe, na pniu IOANNES REX / MARIA REGINA, o pień oparty skrzydlaty Amor, u góry promieniste słońce z wyobrażeniem twarzy, w tle panorama Krakowa ze wzgórzem wawelskim, na dole w kartuszu CORONATI / 2 • FEB • 1676, u góry CRESCA ... NOMINA
Stan zachowania: IV/V, Fine / Very Good
Dodatkowe informacje: srebro, 48.0 mm, 38.09 g, górny fragment zastąpiony kawałkiem innego metalu, obicia rantu, bardzo rzadki typ medalu
Literatura: Gum-Medale 94, Gum-Studja 42, H-Cz. 2419 (R1), Kol. Węsierskiego 2564–2565, Mikocki 1795, Raczyński 207, Szyszko-Czyżak 63, ZKW

Cena końcowa: 620 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 60