Francja, Ignacy Paderewski, 1924

Rozpoczęcie: 10-06-2024 18:00
Zakończenie: 20-06-2024 22:42:00

Cena wylicytowana: 350 zł
Aukcja zakończyła się 20-06-2024 22:42:00
397213
Opis: Francja - XX wiek, Ignacy Paderewski, 1924, Paryż, Aw: Popiersie w prawo, po lewej BC i 1924, na dole JJ PADEREWSKI, Rw: Orzeł, Obrzeże: Punca BRONZE, projektowała Elise Betz-Charpentier
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: brąz, 52.7 x 66.2 mm, 139.07 g, plakieta, która wywołała spore zamieszanie - Powodem była teza, że prof. Zygmunt Kamiński, autor używanego do dziś godła z 1927 r., przerysował je z wybitej trzy lata wcześniej (1924r.) plakiety upamiętniającej Ignacego Jana Paderewskiego, autorstwa francuskiej rzeźbiarki, malarki i autorki medali - Elisy Beetz-Charpentier. Szerzej o temacie w artykułach w „Rzeczpospolitej” z grudnia 2018 r.
Literatura: Strzałkowski 517 (R)

Cena końcowa: 350 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 30