Niemcy, Medal na pamiątkę odsłonięcia pomnika konnego Fryderyka Wielkiego, 1851

Rozpoczęcie: 27-05-2024 18:00
Zakończenie: 06-06-2024 22:51:40

Cena wylicytowana: 3 000 zł
Aukcja zakończyła się 06-06-2024 22:51:40
396532
Opis: Niemcy - Prusy - Fryderyk Wilhelm IV (1840–1861), Medal na pamiątkę odsłonięcia pomnika konnego Fryderyka Wielkiego, 1851, projektował Friedrich Wilhelm Kullrich, Aw: Fryderyk Wielki na koniu w prawo; Rw: Pomnik konny Fryderyka Wielkiego, po lewej FRIEDRICH / DER GROSSEN / FRIEDRICH / WILHELM / DER DRITTE / MDCCCXXX, po prawej VOLLENDET / UNTER / FRIEDRICH / WILHELM / DEM VIERTEN / MDCCCLI, na podstawie CHRISTIAN RAUCH INV. ET SCULP., niżej XXXI MAI, przy krawędzi sygnatura KULLRICH F.
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 62.4 mm, 115.87 g; przetarte tło, ale bardzo ładnie zachowany
Literatura: Henckel 2599, Slg. Marienburg 4251, Sommer K4, Wurzb. 2841

Cena końcowa: 3 000 zł
Cena wywoławcza: 3 000 zł
Cena szacunkowa: 5 000 zł
Ilość odsłon: 56