wydawnictwa polskie, Silesiorum Moneta

Rozpoczęcie: 18-03-2024 18:00
Zakończenie: 28-03-2024 20:03:20

Cena wylicytowana: 340 zł
Aukcja zakończyła się 28-03-2024 20:03:20
92357
Opis: wydawnictwa polskie, Silesiorum Moneta, Paszkiewicz Borys – Silesiorum Moneta, czyli mennictwo śląskie w późnym średniowieczu (1419–1526) z katalogiem monet śląskich, kłodzkich i łużyckich z lat 1327–1526; Warszawa - Wrocław 2021, Bibliotheca Nummaria Leopoldina tom 3, ISBN 9788395967504
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: 465 stron formatu ok. A4, oprawa twarda lakierowana, kilka tysięcy kolorowych fotografii; niezwykle obszerna monografia monet śląskich, wzbogacone szczegółowym katalogiem odmian i wariantów monet śląskich, kłodzkich i łużyckich; pierwsze, tak bogate, opracowanie weryfikujące i aktualizujące ustalenia Ferdinanda Friedensburga, opublikowane w 1931 roku; mimo, iż praca obejmuje „jedynie” ostanie 200 lat, czyli tzw. okres „rozbicia lennego”, jest bardzo rozległa przez duże rozdrobnienie księstw, licznych władców a także różnorodne strefy i standardy monetarne

Cena końcowa: 340 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 43