wydawnictwa zagraniczne, Sayles Wayne G. – Ancient Coin Collecting III. The Roman World — Politics ..

Rozpoczęcie: 05-02-2024 18:00
Zakończenie: 15-02-2024 20:03:40

Cena wylicytowana: 120 zł
Aukcja zakończyła się 15-02-2024 20:03:40
387933
Opis: wydawnictwa zagraniczne, Sayles Wayne G. – Ancient Coin Collecting III. The Roman World — Politics and Propaganda, Iola 1997, ISBN 0873415337
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 198 stron formatu B5, twarda oprawa z obwolutą. Trzeci tom serii wydawniczej opisującej antyczną i starożytną numizmatykę. Ilustrowane, przekrojowe opracowanie tym razem mennictwa republiki i cesarstwa rzymskiego (III w p.n.e. – V w n.e. od Scypiona Afrykańskiego po Anastazjusza) ze zwróceniem uwagi na kwestię polityki i propagandy przedstawionej na ówczesnych monetach. Każdy z opisanych działów opisujących władców posiada odnośniki do dalszej literatury w danym temacie. Książka zawiera mapy, wykaz mennic, tabele denominacji, ponad 300 ilustracji, pozwalających na pewną identyfikację monet, obszerną galerię portretów cesarzy rzymskich przedstawionych na monetach. Osobny dział ukazuje arcydzieła mennictwa rzymskiego (w tym denar Brutusa). Zawiera również rozdziały poświęcone m. in. ukazanych na monetach aspektach architektury czy astrologii. Książkę kończy słowniczek, bibliografia oraz indeks. Cenne narzędzie referencyjne rzymskiego mennictwa.

Cena końcowa: 120 zł
Cena wywoławcza: 36 zł
Cena szacunkowa: 60 zł
Ilość odsłon: 44