wydawnictwa zagraniczne, Sayles Wayne G. – Ancient Coin Collecting II: Numismatic Art of the Greek ..

Rozpoczęcie: 05-02-2024 18:00
Zakończenie: 15-02-2024 20:03:20

Cena wylicytowana: 150 zł
Aukcja zakończyła się 15-02-2024 20:03:20
387934
Opis: wydawnictwa zagraniczne, Sayles Wayne G. – Ancient Coin Collecting II: Numismatic Art of the Greek World, Iola 1997, ISBN 0873415000
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 197 stron formatu B5, twarda oprawa z obwolutą, wewnątrz nieaktualne stemple biblioteczne. Ilustrowane, przekrojowe opracowanie mennictwa greckiego okresu archaicznego, klasycznego i hellenistycznego. W przewodniku identyfikowane są monety z ówczesnego świata greckiego (Wielka Grecja, Italia), z zachodniej części Morza Śródziemnego, Sycylii, Peloponezu, wysp obszaru Morza Czarnego, Azji Mniejszej, Wschodu oraz Afryki Północnej. Każdy rejon przedstawiony jest na mapach, wskazano również znane mennice danego rejonu. Książka zawiera portrety władców ukazanych na monetach oraz ikonografię tych monet w formie przedstawionych stylów portretowych. Uwzględniono również monety przedstawiające takie kwestie, jak mitologia, sportowcy i ówczesny świat sportu, a nawet ubiór czy uczesanie. Osobny dział ukazuje arcydzieła mennictwa greckiego. W książce przedstawiono również sposób czytania monet, dat emisji, wagi monet, ulokowanie mennic, obieg monet w praktyce oraz ich denominacje (brąz, srebro, złoto). Każdy z opisanych działów posiada odnośniki do dalszej literatury w danym temacie. Książka zawiera kilkaset zdjęć oraz liczne przydatne tabele i mapy. Indeks, słowniczek oraz bibliografia. Cenne narzędzie referencyjne mennictwa greckiego.

Cena końcowa: 150 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 37