Polska, medal na pamiątkę odsłonięcia pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie, 1898

Rozpoczęcie: 29-01-2024 18:00
Zakończenie: 08-02-2024 22:27:40

Cena wylicytowana: 125 zł
Aukcja zakończyła się 08-02-2024 22:27:40
387106
Opis: Polska - XIX-wieczna emigracja, medal na pamiątkę odsłonięcia pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie, 1898, Aw: Głowa poety w prawo, wokoło ADAM MICKIEWICZ / WACŁAW; Rw: Scena symboliczna z rzeźby Szymanowskiego (znajdującej się w Muzeum Narodowym w Krakowie), ilustrująca obudzenie się wieszcza z omdlenia po napisaniu III części Dziadów, u dołu łukiem TERAZ DUSZĄ IAM W MOIĘ OICZYZNĘ WCIELONY, Obrzeże: Punca BRONZE, medal projektu Wacława Szymanowskiego
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 60.1 mm, 117.77 g, uszkodzenia obrzeża

Cena końcowa: 125 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 34