wydawnictwa polskie, Frynas Jędrzej George – Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland, Lon..

Rozpoczęcie: 08-01-2024 18:00
Zakończenie: 18-01-2024 20:04:00

Cena wylicytowana: 350 zł
Aukcja zakończyła się 18-01-2024 20:04:00
385667
Opis: wydawnictwa polskie, Frynas Jędrzej George – Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland, London 2015, ISBN 9781907427527
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: 340 stron formatu ok. 14.5 x 22.5 cm, twarda oprawa. Jest to pierwszy tego typu katalog, w którym w jednym miejscu zebrano monety średniowieczne czeskie, węgierskie i polskie z okresu od X do XV wieku. W oparciu o najnowsze badania naukowe i nowe atrybucje monet, katalog zawiera ponad 80 nowych typów monet, które nie były wymienione w poprzednich katalogach, oraz zilustrowano ponad 1600 typów monet. Mennictwo Czech, Polski i Węgier, choć na początku były sobie bliskie, z biegiem czasu uległo znacznemu zróżnicowaniu, aby jednak w XIV i XV wieku powrócić do wzajemnego podobieństwa. Katalog ten, nie tylko ułatwia kolekcjonowanie monet, ale także zapewnia ramy do porównania mennictwa tych trzech średniowiecznych królestw Europy Środkowo-Wschodniej, odzwierciedlając głębokie powiązania monetarne, jakie istniały między Czechami, Węgrami i Polską przez ponad 500 lat.

Cena końcowa: 350 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 93