Niemcy, naśladownictwo denara anglosaskiego typu CRVX (BMC typ III.a), po 991 r.

Rozpoczęcie: 08-01-2024 18:00
Zakończenie: 18-01-2024 20:29:40

Cena wylicytowana: 660 zł
Aukcja zakończyła się 18-01-2024 20:29:40
383907
Opis: Niemcy - Stade (Mundberg) - Henryk I (976–1016), naśladownictwo denara anglosaskiego typu CRVX (BMC typ III.a), po 991 r., mennica Stade, Aw: Popiersie w lewo, przed nim laska krzyżowa, x HEINRICVSCM, Rw: Dwunitkowy krzyż, w kątach C - R - V - X, wstecznie HROZA ME FEC
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 19.3 mm, 1.20 g, gięty, patyna, rzadki, wybity starannie wykonanymi stemplami imitującymi typ anglosaski ale z legendami typowymi dla monet niemieckich
Literatura: Dannenberg 1607, Kluge 301 var.

Cena końcowa: 660 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 82