Polska, medal z serii królewskiej PTAiN – Mieszko II, 1984

Rozpoczęcie: 13-11-2023 18:00
Zakończenie: 23-11-2023 22:26:40

Cena wylicytowana: 580 zł
Aukcja zakończyła się 23-11-2023 22:26:40
381749
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989), medal z serii królewskiej PTAiN – Mieszko II, 1984, Warszawa, Aw: Władca w majestacie, z lewej kobieta podająca mu księgę, u góry MISICO II, na dole MXXV / MXXXIV, PTAiN • 84 • SER • KRÓL • Nr • 1A, Rw: Na środku postać króla z mieczem, nad nim MISICO / II R-P., wokół atakujące go postacie, z trzech rycerzy, nad nimi CONRA / DVS / IMP• / II, z prawej dwóch jeźdźców, nad nimi JAROSL / MSCI / SLAV, niżej dwóch rycerzy z boków których martwa postać i fasada kościoła, OTTO / BEZPRYM / FRATR • PRODITO / R / E / S, niżej roślina, Obrzeże: Punca Ag 925, projektował Witold Korski
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: srebro próby 925, 70.2 mm, 145.88 g, nakład 102 sztuki
Literatura: MMP 84/67, Paszkowycz 48/84

Cena końcowa: 580 zł
Cena wywoławcza: 360 zł
Cena szacunkowa: 600 zł
Ilość odsłon: 69