Polska, Poległym na Polu Chwały, 1916
Zakończenie: 16-11-2023 22:35:00
381202
Opis: | Polska - Polska pod zaborami (1795–1918), Poległym na Polu Chwały, 1916, Aw: Symboliczna postać w stroju wojownika greckiego składa wieniec na piersi poległego legionisty, z prawej sygnatura LEWANDOWSKI 1915, w oddali widoczne maszerujące wojsko i lecący nad nim Orzeł, na górze korona rozdziela napis: POLEGŁYM NA - POLU CHWAŁY, Rw: Obraz M.B. Częstochowskiej, w otoku napis: KRÓLOWO • KORONY • POLSKIEJ • MÓDL • SIĘ • ZA • NAMI. Z lewej: 1831 1863. 1914, projektował S. R. Lewandowski |
Stan zachowania: | II, Extremely Fine |
Dodatkowe informacje: | cynk srebrzony, 50.2 mm, 42.60 g, dodatkowo elegancka podkładka z napisem Pamiątka wojenna 1914–1918 |
Literatura: | Strzałkowski 321 |
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 61