Stany Zjednoczone Ameryki (USA), medal pamiątkowy, 1971

Rozpoczęcie: 15-05-2023 18:00
Zakończenie: 25-05-2023 22:35:00

Cena wylicytowana: 240 zł
Aukcja zakończyła się 25-05-2023 22:35:00
369247
Opis: Stany Zjednoczone Ameryki (USA), medal pamiątkowy, 1971, Nowy Jork, Aw: Ukośny widok fragmentu fasady Kapitolu, niżej "A PLACE OF / RESOUNDING / DEEDS", z prawej AUTHORIZED / • BY • / THE UNITED / STATES / CAPITOL / HISTORICAL / SOCIETY, z lewej sygnatura RALPH • J • MENCONI / 1971, wokół 50 gwiazd oraz napis WE THE PEOPLE OF THE UNITED STATES • IN ORDER TO FORM A MORE PERFECT UNION • ESTABLISH / JUSTICE • INSURE DOMESTIC TRANQUILITY • PROVIDE FOR THE COMMON DEFENCE • PROMOTE THE / GENERAL WELFARE AND SECURE THE BLESSINGS OF LIBERTY TO OURSELVES AND OUR POSTERITY, Rw: Jerzy Waszyngton, stojący w fartuchu, trzymający kielnię na kamieniu węgielnym Kapitolu, po bokach pieczęcie Izby Reprezentantów i Senatu, u góry amerykański Orzeł, z prawej kolumna, na której młotek oraz dwie butelki i kolba kukurydzy, CORNERSTONE / OF CAPITOL / • LAID • / SEPTEMBER 18TH / • 1793 •, Obrzeże: nabite MACO-NY-BRONZE, projektował Ralph J. Menconi
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: brąz, 63.5 mm, 146.02 g

Cena końcowa: 240 zł
Cena wywoławcza: 36 zł
Cena szacunkowa: 60 zł
Ilość odsłon: 64