Węgry, denar, ok. 1323–1333
Zakończenie: 27-04-2023 21:02:40
Węgry, denar, ok. 1323–1333
367420
Opis: | Węgry - Karol Robert Andegaweński (1307–1342), denar, ok. 1323–1333, Aw: Popiersie władcy na wprost, MONETA REGIS KARVLI, Rw: Krzyż patriarchalny na podstawie, obok dolnych ramion krzyża dwa ptaki patrzące w górę.poniżej znajdują się dwie ukoronowane głowy zwrócone do siebie, powyżej lilie |
Stan zachowania: | III, Very Fine |
Dodatkowe informacje: | srebro, 14.9 mm, 0.74 g, ciemna patyna, rzadki typ |
Literatura: | Frynas H.24.18, Huszár 459, Lengyel 24/41/1, Pohl 16 |
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 89