Polska, Stefan Batory – medal z XVIII-wiecznej serii królewskiej, wykonany w XIX wieku

Rozpoczęcie: 27-02-2023 18:00
Zakończenie: 09-03-2023 22:31:20

Cena wylicytowana: 90 zł
Aukcja zakończyła się 09-03-2023 22:31:20
364787
Opis: Polska - XIX wiek, Stefan Batory – medal z XVIII-wiecznej serii królewskiej, wykonany w XIX wieku, Aw: Popiersie w lewo, niżej sygnatura I•I•REICHEL•E•, STEPHANUS BATOREUS, Rw: PRINS: TRANSILEV: / ANNÆ JAGIELLONÆ / REGINULÆ SPONSUS, / ELECT: IN REGEM A•D.1575. / D. 15. DEC: CORON: ANO SEQUEN= / TE D. 30. MAII GEDANENSES AD / OBSEQUIUM ADEGI POLOCIAM / VITEPSCUM ET LIVONIAM REIP: / ARMIS RESTITUIT TRIBUNALIA / INSTAURAVIT ACADEMIAM / VILNENSEM EREXIT JUSTUS / STRENUUS, ERUDITUS, / IMMATURA MORTE / SUBLATUS GRODNÆ, / A.D. 1586. ÆT: 54. R. 11. / D. 12. DEC:
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: brąz lany, 44.8 mm, 29.38 g
Literatura: H-Cz. 3432 (oryginał)

Cena końcowa: 90 zł
Cena wywoławcza: 30 zł
Cena szacunkowa: 50 zł
Ilość odsłon: 39