Niemcy, 1/4 talara, bez daty (1612/1618)

Rozpoczęcie: 27-02-2023 18:00
Zakończenie: 09-03-2023 22:22:20

Cena wylicytowana: 260 zł
Aukcja zakończyła się 09-03-2023 22:22:20
364389
Opis: Niemcy - Zakon Krzyżacki w Mergentheim - arcymistrz Maksymilian III (1588–1618), 1/4 talara, bez daty (1612/1618), Hall, Aw: Postać wielkiego mistrza, stojąca na wprost, z mieczem w prawej dłoni, po bokach hełm prętowy oraz lew podtrzymujący tarczę, legenda MAX D G AR AV DVX BV M PRVSS, Rw: Rycerz na koniu w prawo, w turniejowej zbroi, trzymający kopię, dookoła piętnaście tarcz herbowych
Stan zachowania: IV, Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 6.85 g, moneta wyjęta z oprawy i złocona ogniowo
Literatura: M-T 372, Neumann 112

Cena końcowa: 260 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 72