Polska, półbrakteat, I poł. XIII w.

Rozpoczęcie: 23-01-2023 18:00
Zakończenie: 02-02-2023 20:50:20

Cena wylicytowana: 4 200 zł
Aukcja zakończyła się 02-02-2023 20:50:20
362198
Opis: Polska - Władca nieokreślony z XIII-XIV wieku, półbrakteat, I poł. XIII w., Aw: Książę siedzący na tronie w prawo z jastrzębiem lub sokołem na ręku, z prawej roślina; Rw: Chrystus apokaliptyczny, siedzący na łuku, trzymający dwa globy (lub diademy), u góry dwie gwiazdy, z lewej strony głowa skierowana w prawo spoglądająca ku Chrystusowi
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 16.3 mm, 0.26 g, ciemna patyna, wyjątkowo wyraźny rewers, typ monety znany do niedawna jedynie ze skarbu w Pełczyskach
Literatura: H-Cz. 9090 (R6), Kop. 289b (R8), Pełczyska 27, Str. 49c

Cena końcowa: 4 200 zł
Cena wywoławcza: 1 800 zł
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Ilość odsłon: 242