Polska, denar

Rozpoczęcie: 23-01-2023 18:00
Zakończenie: 02-02-2023 20:49:20
Polska, denar

Polska, denar

Cena wylicytowana: 2 100 zł
Aukcja zakończyła się 02-02-2023 20:49:20
209350
Opis: Polska - Władysław II Wygnaniec (1138–1146), denar, Aw: Książę na tronie z mieczem w dłoni, obok stojący giermek podający jabłko królewskie, + VDIZLΛVS (wstecznie); Rw: Rycerz walczący z lwem, za nim niewielkie drzewo
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 14.2 mm, 0.56 g, bardzo ładnie zachowany
Literatura: Frynas P.7.1, Gum-H. 82, Gum-P. 59, Kop. 49a (R2), Str. 40, Such. XI/XII w. XVI/1

Cena końcowa: 2 100 zł
Cena wywoławcza: 720 zł
Cena szacunkowa: 1 200 zł
Ilość odsłon: 359