Polska, półbrakteat

Rozpoczęcie: 23-01-2023 18:00
Zakończenie: 02-02-2023 20:47:00
Polska, półbrakteat

Polska, półbrakteat

Cena wylicytowana: 1 050 zł
Aukcja zakończyła się 02-02-2023 20:47:00
362196
Opis: Polska - Mazowsze lub Kujawy - Lestek Bolesławowic (1173–1185) lub Kazimierz II Sprawiedliwy (1185–1194), półbrakteat, Aw: Popiersie władcy na wprost, w prawej ręce trzyma miecz, lewa wyciągnięta w pozdrowieniu, …AVVS; Rw: Popiersie władcy na wprost, w prawej ręce trzyma miecz, lewa wyciągnięta w pozdrowieniu, legenda
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 14.1 mm, 0.18 g; częściowo niedobity, ale wyraźna zachowana część rysunku, ciemna patyna, ciekawa, nienotowana w katalogach, odmiana bita dwustronnie
Literatura: Garbaczewski, Ikonografia il. 76

Cena końcowa: 1 050 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 155