Polska, kopia medalu ślubnego, 1646 (data wykonania oryginału)

Rozpoczęcie: 12-12-2022 18:00
Zakończenie: 22-12-2022 22:43:20

Cena wylicytowana: 370 zł
Aukcja zakończyła się 22-12-2022 22:43:20
358897
Opis: Polska - Władysław IV Waza (1632–1648), kopia medalu ślubnego, 1646 (data wykonania oryginału), kopia medalu autorstwa Jana Höhna Starszego, Aw: Król z królową siedzący na tronach, podający sobie prawe dłonie, w tle baldachim z girlandami i orłami herbowymi, przed królem zbroja i szpada, z prawej sygnatura IH, SISTE GRADŨ BELLONA IUBET NUNC IUNO QUIETEM. EN FACIAM TIBI SIT DULCIS AMORE QUIES, Rw: Tetragram w promienistej aureoli, niżej wzlatujący orzeł pod którym herb wielki Gdańska, niżej FATA POLOVENIUNT; HONI / NUM SUNTVOTA: IEHOVA / TU DEVOTA IUVA; TU / SACRA PACTA FOVE. / SINTEA FAUSTA NOVIS / CONSORTIB9 HISq SUBALIS / PAX REGNUM POPULUS / FLOREAT ET / GEDANUM. / •M•DC•XLVI• / •10•MART:, VLADISLAO IV POLONIÆ AC SUECIÆ REGI. ET LUDOVICÆ MARIÆ MANTUANÆ. SPONSIS.
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: żelazo lane, 55.9 mm, 35.42 g
Literatura: Raczyński 125 (oryginał), ZKW Medale 47 (oryginał)

Cena końcowa: 370 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 112