Polska, szeląg, 1588
Zakończenie: 27-10-2022 20:37:40
Polska, szeląg, 1588
355052
Opis: | Polska - Zygmunt III Waza (1587–1632) - monety koronne, szeląg, 1588, Poznań, znak menniczy haki na awersie, pierwszy rocznik bicia szelągów w mennicy poznańskiej za Zygmunta III Wazy, utrzymany w stylistyce monet Stefana Batorego |
Stan zachowania: | IV, Fine |
Dodatkowe informacje: | gięty, patyna, bardzo rzadki typ monety |
Literatura: | H-Cz. -, Kop. 601 (R4), Kopicki ZIIIW 77 (R4), Kurp. 31 (R7), Tyszkiewicz 2 mk |
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 69